Jastrzębski Węgiel melduje się w finale Pucharu Polski

W emocjonującym meczu siatkarskim Jastrzębski Węgiel pewnie pokonał LUK Bogdanka Lublin wynikiem 3:0. Sety zakończyły się wynikami 25:21, 25:23, 25:18, co pozwoliło jastrzębianom awansować do finału Pucharu Polski.

jastrzebski wegiel

W składzie Jastrzębskiego Węgla wyróżnili się między innymi Rafał Szymura, Jurij Gladyr, czy Jean Patry, a za najlepszego zawodnika spotkania uznano Norberta Hubera.

Początek spotkania należał do drużyny z Lublina, która zdobyła pierwsze trzy punkty, jednak z czasem Jastrzębski Węgiel przejął inicjatywę, dzięki czemu udało mu się wygrać pierwszego seta. Druga partia była pełna emocji, a ostatecznie zakończyła się na korzyść Jastrzębskiego Węgla dzięki decydującemu atakowi Jeana Patry’ego. W trzecim secie, mimo chwilowego wyrównania wyniku przez LUK Bogdanka Lublin, jastrzębianie szybko odzyskali kontrolę nad grą, co zapewniło im zwycięstwo w meczu.

Jastrzębski Węgiel, będąc jednym z czołowych zespołów ekstraklasy i ubiegłorocznym finalistą, potwierdził swoją wysoką formę. Dla Lublina, który po raz pierwszy w historii wystąpił w finale Pucharu Polski, był to mecz pełen wyzwań.

Zwycięstwo umożliwiło Jastrzębskiemu Węglowi awans do finału Pucharu Polski, gdzie po raz ósmy w historii klubu będzie miał szansę na zdobycie trofeum, które do tej pory udało się wywalczyć tylko raz, w roku 2010.