Nocne bieganie coraz bardziej popularne w naszym regionie

W ostatnich dniach w regionie dobyły się dwie imprezy biegowe rozgrywane właśnie nocą - III Żorski Bieg Ogniowy i w Jastrzębiu coroczny bieg Silesia Run, który po raz pierwszy zorganizowano, gdy zapadł już zmrok.

Jastrzębską imprezę co roku rozpoczynają biegi dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Późnym popołudniem na starcie stanęli najmłodsi, wśród dziewcząt z klas piątych i szóstych na podium stanęły Małgosia z Kończyc Małych i Zuzia ze Skrzyszowa:

Rodzice byli dumni ze swoich pociech:

Ze swoimi synami i żoną na biegu pojawił się także Mateusz Banaszkiewicz z Kabaretu Młodych Panów:

Po biegach dzieci na starcie stanęli także dorośli. Kilkadziesiąt osób pokonało trasę biegu po zdrowie z Radiem 90 na dystansie dwóch kilometrów, a ponad 170 biegacz i biegaczek walczyło w biegu głównym na dystansie 10-ciu kilometrów. Najlepszy wśród mężczyzn był Tomasz Kawik z Brennej, wśród pań wygrała utytułowana biegaczka górska, brązowa medalistka Mistrzostw Świata w biegu po schodach, Dominika Wisniewska-Ulfik.

W poniedziałek rozegrano natomiast III Bieg Ogniowy w Żorach. Biegacze mieli do pokonania 5 kilometrów, chętnych, by biec było więcej niż miejsc. Czy organizatorzy zastanawiają się nad wydłużeniem biegu i zwiększeniem liczby uczestników? Mówi prezes Grupy Biegowej HRMax Żory, Mirosław Skwarliński:

Biegi uliczne w Żorach to już tradycja – dodaje zastępca dyrektora żorskiego MOSiRu, Marek Utrata:

To wyjątkowy bieg rozgrywany w wyjątkowej atmosferze – mówili po biegu jego uczestnicy:

Ostatecznie wśród mężczyzn wygrał Tomasz Kawik, wśród kobiet Michalina Mendecka. Nocne biegi w Jastrzębiu i Żorach obserwował z mikrofonem Radia 90 Robert Krzyżaniak.