Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nocny pożar marketu w Rybniku. Straty są gigantyczne! [WIDEO, FOTO]

Facebook Twitter

Nocny pożar marketu w Rybniku. Z ogniem strażacy uporali się bardzo szybko, ale okopceniu uległo całe wyposażenie sklepu.

Pożar w Rybniku
fot. czytelnik

Pożar marketu w Rybniku. 5 milionów złotych strat

Wyglądało to niepozornie, ale straty są ogromne. Wczoraj wieczorem, po godzinie 22 strażacy z Rybnika interweniowali w markecie przy ulicy 3-go Maja w Rybniku. Paliły się zamrażarki umieszczone w sklepie.

I chociaż ogień udało się strażakom szybko opanować, zadymienie wewnątrz placówki handlowej, było duże.

Pożar marketu w Rybniku. fot. słuchacz Radia 90

Okopceniu uległ sklepowy towar, sprzęty, przez co straty ogólne oszacowano aż na 5 mln zł, przy czym same straty w budynku to około pół miliona zł

-mówi asp. Wojciech Kasperzec, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku.

W akcji gaszenia pożaru brało udział 7 zastępów straży, 28 strażaków. Według wstępnych ustaleń przyczyną pożaru w markecie było zwarcie instalacji elektrycznej jednej z zamrażarek.

Zapach spalenizny wyczuwalny jest już wiele metrów przed marketem. Przed wejściem widać stertę wózków, a w nich część towaru, która uległa zniszczeniu. To głównie artykuły spożywcze, które były przechowywane w ladach chłodniczych, mrożonki czy lody.  Na drzwiach wejściowych tylko kartka z odręcznym napisem – sklep zamknięty – kiedy zostanie otwarty tego nie wiemy.

Czytaj także: 

Zobacz:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj