Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowe autobusy w Jastrzębiu. Lada dzień wozić będą mieszkańców

Facebook Twitter

Już za moment na jastrzębske ulice wyjądą nowe autobusy marki Solaris. Będą one nie tylko wygodne, nowoczesne i przyjazne środowisku, ale również w pełni dostosowane do osób z niepełnosprawnościami.

Nowe autobusy w Jastrzębiu
fot: MZK Jastrzębie - Zdrój

Nowe autobusy w Jastrzębiu. Kiedy wyjadą na trasę?

Nowe autobusy będzie można już wkrótce zobaczyć na jastrzębskich drogach. Na liniach w mieście pojawi się pięć nowiutkich solarisów.

Od początku roku jastrzębianie mogą jeździć za darmo na podstawie Karty Jastrzębianina, a teraz  będą mogli podróżować komunikacją miejską nowymi autobusami. Wszystko za sprawą zakupu nowych pojazdów dokonanego przez Międzygminną Komunikację Autobusową, czyli przewoźnika odpowiedzialnego za komunikację w mieście. Jak informuje MZK, to nowoczesne pojazdy spełniające najwyższe normy m.in. jeśli chodzi o emisję spalin. Posiadają też bogate wyposażenie: system informacji pasażerskiej, niezależny system przeciwpożarowy oraz wewnętrzne tablice informacyjne z trasą przejazdu autobusu.

Ponadto pojazdy dostosowane są z myślą o osobach niepełnosprawnych, szczególnie z niesprawnością narządu wzroku. Przy drzwiach zastosowano wypukły, wyczuwalny dotykiem, z polem oznaczonym alfabetem Braille’a przycisk STOP.

Osoby podróżujące nowymi autobusami same będą mogły decydować o otwarciu drzwi przy okazji wysiadania lub wsiadania do pojazdu.

Nowe autobusy stopniowo będą wypierać wyeksploatowane pojazdy, co ma poprawić bezpieczeństwo i komfort podróżnych.

Zakup pięciu nowych autobusów ma nie być ostatnim dokonanym przez przewoźnika. Jak wskazują w MKA, został już ogłoszony przetarg na 10 kolejnych nowych pojazdów. Na trasy mają one wyjechać na początku następnego roku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024