Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębska policja w weekend „łowiła” pijanych kierowców. Rekordzista miał trzy promile i … trzy zakazy

Facebook Twitter

To był weekend pod znakiem nietrzeźwych kierowców, rekordzista miał 3 promile. Statystki za ostanie dni podsumowuje jastrzębska policja.

5 nietrzeźwych kierowców w powiecie wodzisławskim Policjanci z Jastrzębia zatrzymali pijanego kierowcę

Jastrzębska policja zatrzymała aż 5 nietrzeźwych kierowców. Dwóch z nich doprowadziło do zdarzeń drogowych. Najwyższy wynik, czyli ponad 3 promile miał kierowca, który został zatrzymany w niedzielę około godziny 18:40 na ulicy Północnej. Mężczyzna ten został zatrzymany dzięki świadkowi, który widząc styl jazdy kierowcy seata, powiadomił mundurowych. 41-latek posiadał trzy aktualne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych, pojazd także był niedopuszczony do ruchu, gdyż mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny z tego pojazdu w kwietniu 2022 roku.

Drugi z zatrzymanych to 52-latek, który został zatrzymany na ulicy Podhalańskiej, po tym, jak uderzył w zaparkowany pojazd. Tym razem także całe zdarzenie zauważył świadek, który nie pozwolił kierującemu oplem odjechać z miejsca zdarzenia przed przybyciem policjantów. Badanie alkomatem wykazało 2 promile. Trzeci kierowca został zatrzymany na Bziu. Tutaj także dzięki świadkowi 35-latek został zatrzymany, po tym, jak wjechał swoim pojazdem do rowu. Badanie kierowcy wykazało 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dwóch kolejnych kierowców, którzy pozwolili sobie na kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu to 55 i 60-latek. Kierowcy ci mieli około pół promila w wydychanym powietrzu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024