Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowy autobus Skoczów – Jastrzębie. Wójt Chybia: „To duże ułatwianie dla młodzieży”

Facebook Twitter

Bezpośrednio autobusem ze Skoczowa do Jastrzębia-Zdroju. W najbliższy piątek (15.03.) startuje nowa linia autobusowa, która połączy oba miasta.

Autobus Skoczów - Jastrzębie
fot. wispol.pl

Autobus Skoczów – Jastrzębie – pierwszy kurs w najbliższy piątek

Autobusy, które pojawią się na trasie, cieszą szczególnie wójta Chybia, Janusza Żydka. Nie ukrywa on, że każde takie połączenie, to możliwość lepszej komunikacji dla mieszkańców. Szczególnie dla takiej gminy jak Chybie, które leży nieco na uboczu głównych tras.

Skorzystać mają przede wszystkim uczniowie, którzy uczą się w Pawłowicach czy Jastrzębiu-Zdroju.

Janusz Żydek: Nowe połączenie autobusowe będzie ogromnym ułatwieniem dla mieszkańców, zwłaszcza dla młodzieży, która będzie miała  bezpośredni dojazd do szkół w Jastrzębiu i Pawłowicach. To było główną przesłanką. Chodziło nam o to, by stworzyć lepszą ofertę edukacyjną, jeśli chodzi o szkoły ponadpodstawowe, także poza Bielskiem, Cieszynem czy Czechowicami, również w kierunku szkoły w Pawłowicach czy Jastrzębiu gdzie mamy szkoły branżowe. Były plany wydłużenia linii, która jeździ z Jastrzębia do Strumienia, to jednak nie dało wymiernych skutków.

Udało się jednak namówić starostę powiatu cieszyńskiego i m.in. dzięki jego działaniom nowa linia zacznie działać od 15 marca. Jak zaznacza wójt Żydek, nowe połączenie daje dalsze możliwości komunikacji z innymi miastami i gminami.

Janusz Żydek: Mieszkańcy dzięki tej linii mogą pojechać w kierunku Skoczowa, pojechać w kierunku Pawłowic i Jastrzębia, ale mogą też podjechać z Zaborza do centrum Chybia czy też dalej do centrum w Strumieniu. Tam mogą przesiąść się na autobus do Pszczyny, czyli to też kolejny kierunek, lub jechać prosto do Pawłowic. W Pawłowicach na pętli wysiąść i pojechać w kierunku Katowic czy też Rybnika. To pole, jeśli chodzi o te połączenia, jest bardzo alternatywne i szerokie.

Do przejazdów dopłaci powiat cieszyński. A kursów na początek zapowiedziano trzy dziennie, ze Skoczowa w kierunku Jastrzębia-Zdroju autobus wyjeżdżać będzie o godzinie 6:30, 10:10 i 13:30.

Dodać trzeba, że od początku miesiąca funkcjonuje także połączenie, które bardziej zainteresuje turystów – to linia Cieszyn – Szczyrk przez Wisłę.

źródło: wispol.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj