Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowy park śródmiejski zapowiadają władze Rybnika. Gdzie powstanie?

Facebook Twitter

Ma powstać w okolicy biegnącej przez dzielnicę Zamysłów, Drogi Śródmiejskiej i sąsiadującego z nią malowniczego wiaduktu zwanego „Cztery Mosty”. Dziś miejsce to cieszy się sporym powodzeniem, zwłaszcza wśród rowerzystów – głównie ze względu na biegnący tędy fragment Bulwarów nad Nacyną.

fot.M.Koczy/ rybnik.eu

Park powstanie na częściowo zadrzewionym terenie między ul. Młyńską a rzeką Nacyną, w pobliżu ronda przy ul. Śródmiejskiej i Obwiedni Południowej. Wzdłuż rzeki zaprojektowana została kontynuacja ścieżki rowerowej, która połączy ten teren ze Śródmieściem oraz będzie stanowiła przedłużenie bulwarów.

fot.M.Koczy/ rybnik.eu

Obecnie prowadzone są prace przygotowawcze – oczyszczanie terenu oraz prace planistyczno-projektowe. Na obrzeżu nowego parku, wzdłuż rzeki zaprojektowana już została kontynuacja ścieżki rowerowej, która połączy ten teren ze Śródmieściem oraz będzie stanowiła przedłużenie bulwarów rzeki Nacyny.

– mówi Joanna Kotynia-Gnot, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej:

Na pewno chcemy pozostawić część tego terenu w stanie możliwie nienaruszonym z zielenią, która już jest w tym miejscu. Niestety w ostatnim czasie borykamy się z ujawnioną na tym obszarze nielegalną wycinką dużych olszy. Sprawa została już zgłoszona na policję oraz do Straży Miejskiej. Wycięto 6 dorodnych drzew, których wycinki nie planowaliśmy, dlatego robimy wszystko by ukrócić ten proceder, mając nadzieję, że odpowiedzialni za to zostaną ukarani.

fot. A.Skupień/rybnik.eu

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 lipca 2022