Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowy rok rekordowy dla lotniska w Pyrzowicach

Facebook Twitter

To był kolejny rekordowy rok dla lotniska w Pyrzowicach. Liczba pasażerów w ubiegłym roku była większa niż ta z 2018 roku a przypomnę wtedy odprawiono tam 4 miliony 840 tysięcy osób. Rekord został na pewno pobity także w ruchu czarterowym.

Katowice Airport – bo taką oficjalną nazwę nosi lotnisko, w tym roku obsłuży w takim ruchu ponad dwa miliony podróżnych. Pod tym względem to najlepszy wynik w kraju lepszy nawet o kilkaset tysięcy od Lotniska Chopina w Warszawie. Port lotniczy w Pyrzowicach posiada bogatą siatkę połączeń czarterowych, w wakacje było to 56 kierunków.

Nowością jest uruchomione teraz, przed końcem roku połączenie do Gambii. To obok Omanu, Kenii i Zjednoczonych Emiratów Arabskich kolejny oryginalny kierunek wakacyjny. A port lotniczy w Pyrzowicach nadal się rozwija i inwestuje w infrastrukturę.

Przypomnijmy, że w listopadzie Polska Agencja Żeglugi Powietrznej oficjalnie oddała do użytku tam nową wieżę, to najnowocześniejszy i najwyższy tego typu obiekt w kraju, który liczy 46 metrów wysokości. Powstały również 4 nowe stanowiska postojowe dla samolotów, rozstrzygnięto już także przetarg na kolejnych 9 (powstaną do połowy 2021r.). Lotnisko jest czynne 24 godziny na dobę a w odległości dwóch godzin jazdy od Pyrzowic mieszka 13 milionów potencjalnych pasażerów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj