Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kodi wywąchał narkotyki na lotnisku w Pyrzowicach

Facebook Twitter

Narkotyki na lotnisku w Pyrzowicach namierzone i przechwycone. W terminalu Cargo w jednej z paczek znaleziono ponad 2 kilogramy suszu. Trwa śledztwo w tej sprawie.

Narkotyki na lotnisko w Pyrzowicach

Ponad 2 kilogramy suszu zawierającego substancję THC znaleźli funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) w czasie  kontrolę przesyłek w terminalu cargo lotniska w Pyrzowicach. W działaniach kontrolnych uczestniczył również pies służbowy o imieniu Kodi, który wykazał się niezwykłą, „węchową” intuicją znajdując narkotyki w jednej z paczek. Zatrzymane przesyłki, nadane ze Stanów Zjednoczonych, miały zostać dostarczone do odbiorców z województwa śląskiego i małopolskiego.

Zabezpieczony przez mundurowych susz roślinny, po przeprowadzeniu specjalistycznych badań narkotestem, okazał się zawierać substancję THC, co podnosi powagę sprawy. W Polsce, zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, przywóz środków odurzających, substancji psychotropowych, nowych substancji psychoaktywnych lub słomy makowej, jest surowo karany. Odbiorcy paczek mogą więc zmierzyć się z wysoką karą grzywny oraz kara pozbawienia wolności do lat 5.

Sprawę prowadzi obecnie Śląski Urząd Celno-Skarbowy w Katowicach, działając pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tarnowskich Górach. To kolejne działanie służb w walce z nielegalnym obrotem substancjami zakazanymi, podkreślające nieustające zaangażowanie funkcjonariuszy w ochronę społeczeństwa przed rozprzestrzenianiem się narkotyków.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj