Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

O włos od tragedii. Huśtawka runęła, kiedy bawiły się na niej dzieci

Facebook Twitter

"Dlaczego nikt nie zareagował na nasze apele?" - pytają mieszkańcy ulicy Wandy w Rybniku. Co najmniej kilku z nich informowało Rybnicką Spółdzielnię Mieszkaniową o fatalnym stanie huśtawki na osiedlowym placu zabaw. Urządzenie w końcu się złamało. Mogło dojść do tragedii.

W ostatni czwartek (4.07.) urządzenie runęło w czasie, kiedy bawiły się na nim dzieci:

Zadzwoniła do nas anonimowa osoba, która poprosiła, by funkcjonariusze pojawili się na miejscu, czyli na ulicy Wandy w dzielnicy Maroko-Nowiny, ponieważ tam dwie dziewczynki, które huśtały się na drewnianej huśtawce, runęły razem z tą huśtawką, z tym urządzeniem na ziemię. Strażnicy, którzy przyjechali na miejsce, nie ustalili już personaliów tych dziewczynek, tych dzieci. Natomiast świadkowie twierdzili, że nic im się nie stało, ponieważ uciekły do domów. Na miejscu strażnicy zabezpieczyli teren i poinformowali administratora tego placu zabaw, zobowiązując go do natychmiastowego usunięcia tego urządzenia. My zrobiliśmy dokumentację zdjęciową, a cała sprawa zostanie przekazana do nadzoru budowlanego.

– relacjonuje Dawid Błatoń, rzecznik rybnickiej Straży Miejskiej. Plac zabaw, na którym doszło do wypadku nie był skontrolowany przez funkcjonariuszy; ci do tej pory sprawdzali stan techniczny urządzeń tylko w punktach zlokalizowanych na terenach miejskich, a nie tych należących do spółdzielni mieszkaniowych. To jednak ma się zmienić.

Bezpiecznie? Bezpieczniej się tam nie bawić

Rodzice mają wątpliwości co do stanu bezpieczeństwa na placach zabaw przy ulicach Wandy i Wawelskiej:

Według strażników miejskich, plac zabaw przy ulicy Wandy na osiedlu Nowiny jest w tej chwili bezpieczny, wadliwa konstrukcja huśtawki została usunięta.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj