Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Prace trwają, powstają nowe place zabaw w Czerwionce-Leszczynach [FOTO]

Facebook Twitter

Nowe place zabaw w Czerwionce-Leszczynach jeszcze w budowie, ale już wkrótce najmłodsi mieszkańcy gminy będą mogli z nich korzystać.

Place zabaw w Czerwionce-Leszczynach
Foto. UMiG w Czerwionce-Leszczynach

Kolejne place zabaw w Czerwionce-Leszczynach w ramach jednego dużego projektu. Po zimowej przerwie rusza budowa nowych miejsc rekreacji dla najmłodszych.

Zaawansowane prace widać już w Stanowicach i Bełku. Realizację tej inwestycji rozpoczęto w ubiegłym roku. Z nowego placu zabaw od września 2023 r. korzystają już mieszkańcy Czuchowa. Za szkołą podstawową powstał kompleksowy plac zabaw, zawierający zarówno urządzenia dla najmłodszych, jak i zestawy siłowni pod chmurką i urządzenia street workout. W tym samym czasie do użytku oddane zostały także place zabaw w Przegędzy, Książenicach oraz w Szczejkowicach. W kolejnym etapie realizacji tej inwestycji w dzielnicy Dębieńsko przy ul. Zabrzańskiej powstanie plac zabaw dla młodszych dzieci.

To będą małe raje dla najmłodszych. Place zabaw w Czerwionce-Leszczynach gotowe najpóźniej jesienią

Duży, kompleksowy plac zabaw w nowej lokalizacji w Czerwionce – przy zbiorniku Tama (od strony ul. Furgoła). Zamontowane tam będą liczne urządzenia zabawowe, m.in. piramida wspinaczkowa, deskorolka powietrzna, karuzela, ścianka wspinaczkowa, będą także urządzenia dla starszych mieszkańców – street workout, urządzenia siłowni zewnętrznej, stół piknikowy oraz mała architektura – ławeczki i kosze na śmieci.

Także w Leszczynach kompleksowo doposażony zostanie park przy ul. Sportowej. Zamontowane mają zostać m.in. następujące urządzenia: zestaw sprawnościowy ze zjeżdżalnią i linami, karuzela, huśtawka, bujaki, tablice edukacyjne, piramida linowa, słup do wspinaczki, przejazd linowy, ścieżka edukacyjno-sensoryczna (słupek iluzji, głuchy telefon, wir wodny, cymbałki, zwierciadło, kalejdoskop), stół do gry w piłkarzyki oraz urządzenia street workout.

Łączna wartość inwestycji wynosi ok. 4,5 mln zł. Na realizację zadania Gmina i Miasto Czerwionka-Leszczyny otrzymała dofinansowanie w wysokości 85% wartości zadania w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Wszystkie place zabaw mają być gotowe najpóźniej w październiku.

Zobaczcie zdjęcia z placów budowy. Foto: Urząd Miasta i Gminy Czerwionka-Leszczyny

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024