Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Oddasz krew – dostaniesz karnet na mecz. Nietypowa akcja w Cieszynie

Facebook Twitter

„Oddaj krew – idź na mecz” - to tytuł niecodziennej akcji, którą w Cieszynie dzisiaj (13.11.) organizują działacze bielskiego klubu TS Podbeskidzie.

Inicjatywa „Oddaj krew – idź na mecz”, cyklicznie prowadzona od roku 2010 to jedna z największych w Polsce akcji krwiodawstwa. Co roku sympatycy klubu TS Podbeskidzie oraz mieszkańcy Bielska-Białej, Żywca, Cieszyna i okolic chętnie dzielą się krwią, w zamian otrzymując atrakcyjny zestaw nagród oraz symboliczny bilet na mecz Podbeskidzia.

W tym roku klub TS Podbeskidzie po raz pierwszy wyszedł z akcją poza granice Bielska-Białej. Podbeskidzie to klub całego regionu – dlatego zawsze ciepło patrzyliśmy w stronę mieszkańców Cieszyna oraz okolic. Pochodzi stamtąd bardzo wielu naszych kibiców, a na przestrzeni lat przez kadrę klubu przewinęło się kilku znanych zawodników rodem właśnie ze Śląska Cieszyńskiego. Dlatego zdecydowaliśmy się, aby z akcją „Oddaj krew – idź na mecz” wyjść jeszcze bliżej w stronę mieszkańców Cieszyna i zorganizować zbiórkę krwi w tym mieście – mówi dyrektor marketingu klubu, Kamil Sarapata.

– To piękna akcja, pokazująca, że sport może nie tylko jednoczyć nas podczas kibicowania, ale także inspirować do współdziałania. Zachęcam wszystkich dorosłych cieszyniaków do włączenia się do akcji – mówi Gabriela Staszkiewicz, Burmistrz Miasta Cieszyna.

Zbiórka krwi odbędzie się w środę 13 listopada na Rynku w Cieszynie w godzinach 10:00 – 16:00. Dla każdego krwiodawcy klub przygotował atrakcyjne nagrody. W ich skład wchodzi m.in. karnet na mecze TS Podbeskidzie w rundzie wiosennej. – Coroczną tradycją stało się wręczanie jednorazowych biletów na mecze za udział w akcji. W tym roku chcieliśmy przygotować dla krwiodawców coś szczególnego – również po to, aby zachęcić do oddania krwi osoby, które z różnych względów wcześniej się na to nie zdecydowały. Wierzymy, że ten darmowy karnet skłoni do wzięcia udziału w akcji jak największą liczbę osób – bo przecież chodzi o to, aby zebrać jak największą ilość krwi – mówią organizatrzy. Ponadto w paczkach znają się m.in. apteczki, oranżady Bolek i Lolek, upominek od firmy I Love BB, zaproszenia do restauracji i inne gadżety.

Atrakcji nie zabraknie również na miejscu wydarzenia. Na miejscu będą obecni zawodnicy klubu TS Podbeskidzie oraz osoby z ramienia klubu i współorganizatora akcji – Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK w Cieszynie

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 marca 2023