Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

OSP w Połomi, szatnia sportowa i salki parafialne. Miejsca dla uchodźców wojennych w Mszanie

Facebook Twitter

Około 40 osób z Ukrainy przebywa obecnie na terenie Mszany. Dane podaje Urząd Gminy i wylicza miejsca, jakie przygotowuje samorząd na przyjęcie kolejnych uchodźców. Mszana przygotowuje ok. 78 miejsc, gdzie czasowo będą mogli znaleźć schronienie uciekający przed wojną.

Około 30 miejsc zostanie zorganizowanych w remizie OSP Połomia, podobna ilość w szatni sportowej w Mszanie, a ok. 10-15 miejsc w salkach parafialnych przy kościele św. Jerzego w Mszanie. Zgodnie z wytycznymi wojewody każda gmina zobligowana jest do zapewnienia określonej liczby miejsc w budynkach użyteczności publicznej, to 10 miejsc na 1000 mieszkańców. W gminie trwają też zbiórki darów, prowadzone są w szkołach.

Ta nadzwyczajna sytuacja wymaga od nas solidarności, szczodrości i otwartego serca. Każdy mieszkaniec może wspomóc potrzebujących przede wszystkim dobrym słowem i życzliwością, a także wsparciem materialnym, np. przekazując ubrania, żywność czy artykuły higieniczne i środki czystości.

– piszą urzędnicy w Mszanie. Gmina uruchomiła również specjalne konto, na które można wpłacać środki, które zostaną przeznaczone na wsparcie obywateli Ukrainy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj