Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Oświadczenie Cieszyna w sprawie odwołanej imprezy z dronami

Facebook Twitter

Powracamy w wiadomościach Radia 90 do informacji o nieudanym pokazie dronów w Cieszynie. W mieście zrezygnowano z noworocznego pokazu fajerwerków na rzecz właśnie przelotów tych niewielkich urządzeń. Miał się odbyć wczoraj późnym popołudniem, niestety do niego nie doszło.

– Wybrałem jedną z najlepszych firm w Polsce – mówi Radiu 90 Adam Cieślar, dyrektor Cieszyńskiego Ośrodka Kultury „Dom Narodowy”, jak dodaje – ośrodek nie był na bieżąco informowany o problemach technicznych. Osoba, która była za to odpowiedzialna nie przekazywała wiadomości od firmy, że są techniczne komplikacje.

Pierwszy z dodatkowych pokazów ma odbyć się w ramach „Światełka do nieba” 12 stycznia o godz. 20.00 podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Drugi, w terminie wiosenno-letnim.

Pisaliśmy wcześniej:

Przeczytaj całe oświadczenie Cieszyńskiego Ośrodka Kultury.

Oświadczenie

Odpowiadając na oczekiwania społeczne, jednocześnie chcąc pokazać nowe rozwiązania technologiczne postanowiłem tradycyjny pokaz sztucznych ogni zastąpić tańcem dronów. Wybrałem jedną z najlepszych firm w Polsce specjalizującą się w kompleksowej obsłudze takiego wydarzenia, organizującą m.in. sylwestrowy pokaz w Sosnowcu oraz zapewniającą prawne wsparcie francuskiej firmie Dronisos organizującej pokaz Sylwestrowy w Łodzi. Ustalenia dotyczące pokazu prowadzone były od kilku tygodni, a dotyczyły zarówno szczegółów technicznych jak i względów bezpieczeństwa, które są priorytetem dla firmy DroneLand i Miasta Cieszyn.

Planowany na Nowy Rok na cieszyńskim rynku taniec dronów nie odbył się z powodu problemów technicznych i komunikacyjnych. Zawiodła w szczególności komunikacja pomiędzy osobą odpowiedzialną z ramienia wykonawcy za kontakty z klientami a organizatorem. Pracownicy firmy informowali tę osobę już o godz. 17.10 o problemach technicznych i sugerowali przeniesienie pokazu na inny termin. Osoba ta od tego momentu samodzielnie podejmowała decyzje i nie informując mnie, chciała za wszelką cenę doprowadzić do pokazu. Tym samym nie miałem pojęcia o problemach, których rozwiązanie, przy tak zaawansowanej technologii, wymaga co najmniej kilku godzin działań, a przeniesienie pokazu na godzinę 19.00 jest mało realne. Otrzymałem informację, że z dniem wczorajszym współpraca firmy DroneLand z tą osobą została zakończona.

Firma dbając o najwyższe standardy obsługi zadeklarowała chęć zorganizowania dwóch dodatkowych pokazów. Pierwszy, w ramach „Światełka do nieba” odbędzie się 12 stycznia o godz. 20.00 podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Drugi pokaz w terminie wiosenno-letnim. Mam nadzieję, iż tym razem się uda – pokazy dronów uzależnione są od warunków atmosferycznych.

Przepraszam za zaistniałą sytuację, za negatywne emocje, które się wszystkim wczoraj udzieliły, również te skierowane w stronę firmy DroneLand. Jestem w stałym kontakcie z właścicielem firmy. Przekonany o ich profesjonalizmie, zapraszam na kolejne pokazy, które wspólnie planujemy w Cieszynie.

Adam Cieślar dyrektor Cieszyńskiego Ośrodka Kultury „Dom Narodowy”

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj