Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Oszuści nie mają wolnego! Teraz banki ostrzegają klientów

Facebook Twitter

Po policji, skarbówce, teraz to banki ostrzegają klientów. Oszuście nie próżnują! Wymyślają coraz to nowsze metody, by nas okraść!

banki ostrzegają klientów
fot. Pixabay

Policja, skarbówka, a teraz banki ostrzegają przed oszustami. Dziś (12.02.), po raz kolejny apelujemy do was o ostrożność, bo w ostatnim czasie mamy do czynienia z ich wyjątkową aktywnością. Teraz do instytucji uprzedzających o próbie wyłudzenia danych lub naszych pieniędzy ostrzegają: Związek Banków Polskich, Bankowe Centrum Cyberbezpieczeństwa ZBP i Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości. Jedną z metod, której używają przestępcy, są fałszywe połączenia telefoniczne przestępców podszywających się pod banki. Przykład?

Do klienta zadzwonił ktoś, kto podał się za pracownika banku, w którym było założone konto. Poinformował go, że bank zatrzymał podejrzany przelew w kwocie 500 zł z jego rachunku. Kiedy klient zaprzeczył, by wykonywał taką transakcję, rozmówca poinformował, że ktoś przejął dostęp do jego konta i trzeba zgormadzone tam środki przekierować na bezpieczne konto techniczne. To oszustwo, tak traci się pieniądze. Pamiętajcie, że pracownik banku nigdy nie prosi o podanie loginu i hasła do konta bankowego.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 lutego 2024