Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Otworzą specjalny rachunek bankowy. Polska Grupa Górnicza uruchamia pomoc dla Ukrainy

Facebook Twitter

Otwarty zostanie specjalny rachunek bankowy, na który pracownicy będą mogli wpłacać środki, które zostaną przeznaczone na wsparcie dla naszego sąsiada, a także dla uchodźców przebywających w naszym kraju. PGG da też możliwość automatycznego potrącania z wynagrodzenia kwoty zdeklarowanej przez pracownika, która następnie zostanie przekazana na właściwe konto pomocy Ukrainie.

Fot. pixabay.com

Przy kopalniach organizowane będą również specjalne punkty zbiórki, w których będzie można przekazać najbardziej potrzebną pomoc rzeczową, m.in. odzież, środki higieny i czystości oraz żywność. Zebrane produkty zostaną za pośrednictwem sztabu kryzysowego wojewody śląskiego dostarczone do punktu zbiorczego, skąd trafią do potrzebujących i bezpośrednio na Ukrainę.

Ma też zacząć działać specjalna aplikacja, w której będą mogli zgłaszać się wolontariusze oferujący pomoc, osoby dysponujące lokalami dla osób przybywających z Ukrainy oraz pracownicy oferujący każdy rodzaj pomocy dla uchodźców wojennych. Aplikacja będzie dostępna i aktualizowana na Portalu Pracownika.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj