Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Pawłowice: Dojazd do kopalni zamknięty

Facebook Twitter

 Jak wiecie z wiadomości Radia 90, w gminie Pawłowice trwa naprawa szkód górniczych na drogach. Prace remontowe na ulicy Kruczej wchodzą w najważniejszą fazę. Od dziś (23.07.) zamknięty zostanie odcinek od ulicy Wodzisławskiej do kopalni Pniówek.

www.pawlowice.pl

Objazd będzie prowadził ul. Orlą w Pniówku i ul. Słowików od kopalni w stronę w ul. Wodzisławskiej – ruch jednokierunkowy, czyli odwrotnie niż dotychczas. Nie będzie również możliwy wyjazd na ul. Kruczą z ul. Polnej.

Autobusy komunikacji lokalnej i Międzygminnego Związku Komunikacyjnego również mają wyznaczone objazdy. Do kopalni objazdem będą dojeżdżać tylko te kursy linii MZK nr 307, 118 i 128, które zagwarantują pracownikom dojazd do pracy i powrót ze zmian rozpoczynających się o godz. 6.00; 12.00; 14.00; 18.00; 22.00 i 24.00 (od poniedziałku do piątku), a w soboty i niedziele na zmiany o godz. 6.00 i 14.00. Trasa kursów w pozostałych godzinach będzie przebiegać ul. Pszczyńską w Jastrzębiu – Zdroju i ul. Wodzisławską w Pawłowicach do przystanku „Pawłowice Centrum TARG”, z pominięciem przystanków: „Pniówek Orla”,„ Pniówek Wieś” i „Pniówek KWK”. Jeżeli chodzi o komunikację lokalną – na czas zamknięcia ul. Kruczej kursy linii L-1 i L4 będą zawieszone na przystankach „Pniówek KWK” i „Pniówek Wieś”. Dla linii L-1 trasa przejazdu zakończy się więc na przystanku „Pawłowice Skrzyżowanie”, a dla linii L-4 na przystanku „Pawłowice Osiedle Sklep”. Szczegółowe informacje są wywieszone na przystankach.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj