Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Darmowa komunikacja w Pawłowicach. Nowe zasady od dzisiaj

Facebook Twitter

Darmowa komunikacja w Pawłowicach. W Radiu 90 przypominamy, bezpłatne przejazdy obowiązują w gminnych autobusach od dziś (1.02).

Darmowa komunikacja w Pawłowicach

Od dzisiaj (1.02.) autobusy Komunikacji Lokalnej Gminy Pawłowice kursują za darmo. Koszty funkcjonowania 7 linii: L1, L2, L3, L4, L5, L6 i L7 w całości będą opłacane z budżetu samorządu. W roku 2024 dodatkowe pieniądze na pokrycie kosztów biletów to miesięcznie około 9 tysięcy 800 złotych. Kwota ta została wyliczona na podstawie tego, co przewoźnik uzyskiwał ze sprzedaży biletów w ubiegłym roku, jest pomniejszona o koszty własne. Co ważne, z darmowych przejazdów liniami komunikacji lokalnej będą mogli korzystać wszyscy, nie tylko mieszkańcy gminy. Linie Międzygminnego Związku Komunikacyjnego, powiatowe i komercyjne nadal są płatne.

W skali całego budżetu nie jest to zbyt duża kwota, ale dzięki nowemu rozwiązaniu z pewnością zwiększy się komfort podróżujących i przewoźników. Nie trzeba będzie kupować i sprzedawać biletów, co do tej pory odbywało się u kierowców busów. Co ważne, z darmowych przejazdów liniami komunikacji lokalnej będą mogli korzystać wszyscy, nie tylko mieszkańcy gminy

argumentują decyzję urzędnicy.

Nadal jednak trzeba będzie płacić za przejazdy pozostałymi liniami, które kursują przez teren gminy Pawłowice, czyli linie Międzygminnego Związku Komunikacyjnego w Jastrzębiu-Zdroju, linię powiatową i linie komercyjne.

Z gminnych busików korzystają przede wszystkim uczniowie dojeżdżający do szkół, osoby dojeżdżające do pracy i wszyscy ci, którzy zamiast własnego samochodu wybierają transport publiczny.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024