Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

PGE Ekstraliga – Pozytywny wynik testu COVID-19 u pracownika parku maszyn

Facebook Twitter

Pozytywny wynik testu na COVID-19 u jednej z osób na ostatnim żużlowym meczu PGG ROW Rybnik. Odwołany został więc najbliższy mecz z Częstochową. Jest komunikat Żużlowej Ekstraligi na ten temat.

fot. Paweł Wengerski

Pozytywny wynik testu na COVID-19 u jednej z osób pracującej w parku maszyn w trakcie meczu z FOGO Unia Leszno. Nie jest nią żaden z zawodników, mechaników ani członków sztabów szkoleniowych. Przełożono więc mecze PGG ROW Rybnik z Włókniarzem Częstochowa (17 lipca) oraz FOGO Unia Leszno z Falubazem.

Wprowadzono obowiązkową domową izolację od wtorku dla wszystkich zawodników PGG ROW Rybnik i FOGO Unii Leszno wraz z mechanikami, zawodnikami i sztabami szkoleniowymi oraz wszystkich osób przebywających w parku maszyn podczas meczu. Startujący wówczas zawodnicy mają zakaz wszelkiej aktywności sportowej. Przeprowadzone zostaną testy genetyczne na obecność koronawirusa dla zawodników obud drużyn wraz z mechanikami i sztabami szkoleniowymi.

Zgodnie z zaleceniami WHO testy genetyczne na obecność koronawirusa przeprowadza się w ciągu 7-8 dni od dnia potencjalnego kontaktu z osobą zarażoną. Będzie je więc można zrobić najwcześniej około 20 lipca.

Po uzyskaniu negatywnych wyników drużyny PGG ROW Rybnik i FOGO Unia Leszno wrócą do normalnego rytmu sezonu 2020. Kiedy zaległe mecze zostaną rozegrane, na razie nie wiadomo.

Pełny komunikat PGE Ekstraligi TUTAJ.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj