Pniówek Pawłowice i Unia Turza Śląska podzieliły się punktami

Pniówek Pawłowice bramkowo zremisował z Unią Turza Śląska w derbowym spotkaniu na boisku III ligi. Spotkanie dostarczyło kibicom sporo emocji.

Pniówek Pawłowice

Trzecioligowe derby regionu na remis. 1:1 – takim wynikiem zakończył się mecz Pniówka Pawłowice z Unią Turza Śląska. Sobotnie (24.03) spotkanie dostarczyło kibicom na stadionie w Pawłowicach wielu emocji, nie brakowało sytuacji bramkowych, ale ostatecznie padły tylko dwa gol, oba w pierwszej części meczu.

W 19  minucie strzał napastnika Unii Piotra Strączka obronił bramkarz Pniówka, ale według sędziego piłka przekroczyła całym obwodem linię bramkową i uznał gola. W 41  minucie meczu, wyrównującą bramkę zdobył napastnik Pniówka, Dawid Hanzel, który wykorzystał rzut karny.

W tabeli grupy 3 trzeciej ligi zespól z Pawłowic jest na 10  miejscu, Unia zajmuje 14  lokatę. W sobotę (30.03) do Turzy przyjeżdża zespół rezerw Rakowa Częstochowa, Pniówek zagra na wyjeździe z LZS-em Starowice Dolne.

GKS „Pniówek-74” Pawłowice – KS Unia Turza Śląska 1:1 (1:1)

19 min.  0:1 Strączek
41 min.  1:1 Hanzel (karny)

GKS: Zapała – Zieliński (46′ Szkatuła), Szymura (C), Płowucha, Budzik – Weis (86′ Baranskyi), Skrzyniarz (46′ Trąd), Herman, Kasperowicz (74′ Morcinek), Warnecki – Hanzel