Unia Turza Śl. lepsza od ROW-u Rybnik w Pucharze Polski

Piłkarze trzecioligowej Unii Turza Śląska awansowali do kolejnej rundy Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

unia turza

Wczoraj (23.04) po emocjonującym meczu wygrali po serii rzutów karnych w Rybniku z tamtejszym ROW-em 4:3. W regulaminowym czasie gry mecz zakończył się remisem 2:2, a wyrównującą bramkę ROW zdobył w ostatniej minucie doliczonego czasu gry po rzucie karnym. Później skuteczniejsi w wykonywaniu jedenastek byli zawodnicy z Turzy i to oni cieszyli się z awansu. Mówi trener Unii, Dariusz Kłus.

Dariusz Kłusk: Mieliśmy lepsze i gorsze momenty. Myślę, że przeciwnik ustawił się tutaj do takiego odbioru, mają szybkich zawodników z przodu i taką obrali taktykę. Natomiast my musieliśmy prowadzić tą grę. Myślę, że kilka sytuacji niezłych z tego wyszło. Czasami zagraliśmy zbyt nerwowo albo niepotrzebnie dłuższą piłką, gdzie przeciwnik był ustawiony w polu karnym i nie było tam na to miejsca. No ale chwała moim zawodnikom za to, że walczyli o zwycięstwo, o ten awans. Czasami taki sukces rodzący się w bólach jest takim impulsem.

Niepocieszony był po meczu trener czwartoligowego ROW-u, Dawid Jóźwiak.

Dawid Jóźwiak: Szacun dla chłopaków, że doprowadziliśmy do tych rzutów karnych na dobrą sprawę, bo bardzo długo przegrywaliśmy dwa razy odrabialiśmy straty. Udało się w ostatniej minucie. Niestety nam się nie udało tego wykorzystać i odpadamy. Bardzo ciężkie spotkanie i nie chcę narzekać, ale chcieliśmy ten mecz grać jutro (…)

Unia Turza awansowała do dalszej fazy rozgrywek, jutro (25.04) po losowaniu pozna ćwierćfinałowego rywala.