Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pijany rowerzysta w Szczerbicach. Słono będzie go ta przejażdżka kosztowała

Facebook Twitter

Pijany rowerzysta w Szczerbicach wydmuchał ponad trzy promile. Drogo go przejażdżka do sklepu będzie kosztowała.

Pijany kierowca w Jastrzębiu

Pijany rowerzysta w Szczerbicach musi bardzo głęboko sięgnąć teraz do kieszenie. Za jazdę po pijaku, 51-latek dostał 2500 złotych mandatu. Tak dotkliwe ukaranego rowerzystę, zatrzymali wczoraj (14.09) po godzinie 18 policjanci z komisariatu w Gaszowicach. Mówi rzecznik rybnickiej policji, st. asp. Bogusława Kobeszko:

Bogusława Kobeszko: Policjanci zauważyli rowerzystę, który slalomem jechał ulicą Jerozolimską w Szczerbicach. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości cyklisty. Okazało się, że 51-latek jechał drogą publiczną mając w organizmie ponad trzy promile alkoholu. Mężczyzna jechał do pobliskiego sklepu po zakupy. W związku z nowelizacją przepisów w zakresie ruchu drogowego każdy nietrzeźwy rowerzysta musi się liczyć z wysokim mandatem karnym.

Od początku roku na drogach powiatu rybnickiego policjanci zatrzymali 100 rowerzystów pod wpływem alkoholu. Dodajmy, że dzisiaj mundurowi prowadzą działania „Motocykl”. Policjanci kontrolują, czy motocykliści przestrzegają ograniczeń prędkości, nie wykonują niebezpiecznych manewrów i czy posiadają wymagane uprawnienia. Mundurowi sprawdzają też stan techniczny jednośladów.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 marca 2024