Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Barania Góra: Zamknięta wieża widokowa na szczycie góry

Facebook Twitter

Barania Góra, będąca najwyższym szczytem polskiej części Śląska Cieszyńskiego, oferuje turystom niezwykłe widoki z ponad 15-metrowej, stalowej wieży widokowej. Z platformy obserwacyjnej rozciąga się malownicza panorama gór Polski, Czech i Słowacji, w tym Beskid Śląski, Mały, Makowski, Żywiecki z charakterystyczną Babią Górą, Tatry, Małą Fatrę, Góry Choczańskie oraz Beskid Śląsko-Morawski.

barania góra
fot. FB/Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach

Wieża widokowa została otwarta 28 września 1991 roku, przez ponad trzy dekady jest pod opieką Górnośląskiego Oddziału PTTK w Katowicach. Jednak ten popularny punkt widokowy z powodu pogarszającego się stanu technicznego, który mógł zagrozić bezpieczeństwu odwiedzających, został zamknięty.

fot. FB/Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach

Niezbędny remont wieży widokowej na Baraniej Górze wymaga nakładów przekraczających 50 tysięcy złotych, a na razie brak jest chętnych do sfinansowania tych prac.

fot. FB/Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach

Zarząd PTTK, który podjął decyzję o zamknięciu, ma nadzieję na szybkie znalezienie środków finansowych, które pozwolą na renowację i ponowne udostępnienie wieży dla turystów.

fot. FB/Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach Barania Góra: Zamknięta wieża widokowa na szczycie góry

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj