Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Po „Białej sobocie”, będzie „Biała środa”

Facebook Twitter

ZUS zapowiada Dzień Otwarty dla lekarzy, po to aby zapoznali się z elektronicznymi zwolnieniami lekarskimi. W miniony weekend oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Rybniku odwiedziło około 50 medyków. "Widzimy, że jest potrzeba kolejnych szkoleń i konsultacji, dlatego w środę (23.05.) będziemy do dyspozycji lekarzy przez 12 godzin" - mówi Beata Kopczyńska, rzeczniczka ZUS-u na Śląsku. Dzień Otwarty w budynku przy Jankowickiej w godz. od 6.00 do 18.00.

fot. ZUS

Pełna informacja ZUS w Rybniku:

Już w najbliższą środę, 23 maja, w godz. od 6.00 do 18.00, w Oddziale ZUS w Rybniku, przy ul. Jankowickiej 13, organizowany jest dzień otwarty dla lekarzy. Tego dnia na medyków będą czekać specjaliści ZUS, którzy wyjaśnią wszelkie wątpliwości dotyczące elektronicznych zwolnień lekarskich (e-ZLA) i pomogą założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych.

Będzie też okazja do pobrania bezpłatnego certyfikatu, który jest wygodną formą podpisywania e-ZLA. Przypomnijmy, że wystawianie e-zwolnienia jest nie tylko prostsze i pozwala na wyeliminowanie błędów, ale też daje dużą oszczędnością czasu. Wystawienie e-ZLA, nawet dla pacjenta, któremu trzeba wystawić kilka zwolnień dla różnych pracodawców trwa zaledwie 20-30 sekund.

– Przypominamy, że warunkiem korzystania z e-ZLA jest posiadanie profilu PUE. Pracownicy ZUS na miejscu pomogą lekarzowi w założeniu PUE i od razu go potwierdzą. Dlatego też konieczny do tego będzie dowód osobisty, telefon komórkowy i aktualny adres email. Dodatkowo dla tych lekarzy, którzy chcą pobrać bezpłatny certyfikat ZUS, proponujemy, by zabrali ze sobą pendrivy, dzięki czemu certyfikat będzie mógł być wykorzystany na różnych komputerach w zależności od miejsca świadczenia pracy – tłumaczy rzeczniczka.

Dla tych osób, którzy jednak nie będą mogli odwiedzić rybnickiego ZUS podczas dnia otwartego (23 maja br.), informujemy, że lekarze mogą się zgłaszać w jednostkach ZUS w Wydziale Orzecznictwa Lekarskiego i Prewencji także w innych terminach, tj. od poniedziałku do piątku, w godz. od 07:00 do 15:00 w:
• O/ZUS Rybnik ul. Jankowicka 13 pok. 19 lub 20,
• Insp. O/ZUS Tychy ul. de Gaulle`a 16 pok. 31,
• Insp. O/ZUS Pszczyna ul. Kopernika 22 pok. 19

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj