Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Początkiem maja II etap odmrażania gospodarki [WIDEO]

Facebook Twitter

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział II etap odmrażania gospodarki.

Od 4 maja otwarte zostaną sklepy w centrach handlowych przy zachowaniu zasady 1 osoba na 15 metrów kwadratowych, hotele i miejsca noclegowe – ale z ograniczoną działalnością restauracji hotelowych i stref rekreacji, np. siłowni czy hotelowych basenów. Otwarte zostaną niektóre instytucje kultury, takie jak: muzea czy biblioteki, wracają zabiegi rehabilitacyjne. Od 6 maja możliwa jest opieka w małych grupach w żłobkach i przedszkolach – ostateczna decyzja o uruchomieniu tych placówek należeć będzie do organów założycielskich.

Rząd wciąż nie mówi o otwarciu placów zabaw.

Od 4 maja otwarte będą boiska szkolne, orliki, stadiony – będzie możliwość uprawiania sportu na otwartych przestrzeniach przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

Kolejne etapy mogą być wprowadzane w cyklach dwutygodniowych:

Trzeci etap znoszenia obostrzeń dotyczyć ma – zgodnie z przedstawionym przez rząd harmonogramem – gastronomii: część zakładów mogłaby zostać otwarta stacjonarnie z ograniczeniami. Ponadto w III etapie otwarte mają zostać m.in. salony fryzjerskie i kosmetyczne.

W trzecim etapie możliwa ma być organizacja w otwartej przestrzeni wydarzeń sportowych z udziałem maksymalnie 50 osób, bez udziału publiczności.

Ruszyć ma także organizacja opieki nad dziećmi w żłobkach, przedszkolach i klasach szkolnych od pierwszej do trzeciej.

Czwarty etap natomiast przewiduje otwarcie salonów masażu i solariów, a także umożliwienie działalności siłowni i klubów fitness.

Otwarte zostaną również – w nowym reżimie sanitarnym – teatry i kina.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj