Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Podniebne akrobacje! Za nami Piknik Lotniczy w Gotartowicach [GALERIA]

Facebook Twitter

Nie tylko na lotnisku w Gotartowicach w ten weekend spoglądano w górę, także mieszkańcy okolicznych dzielnic mogli podziwiać podniebne akrobacje. Aeroklub z Rybnika zaprosił pilotów najlepszych z najlepszych. Zobacz naszą galerię!

Fantastyczne pokazy lotnicze w wykonaniu czołówki polskich pilotów, najlepsze samoloty akrobacyjne świata, szybowce, wiatrakowiec, paralotniarze, skoki spadochronowe, repliki samolotów z I i II wojny światowej oraz rekonstrukcja powietrznej bitwy przygotowana przez czeskich miłośników lotnictwa – takie atrakcje czekały na wszystkich, którzy w miniony weekend odwiedzili Piknik Lotniczy w Rybniku Gotartowicach. Po raz trzeci na rybnickich pokazach pojawiła się najlepsza polska grupa akrobacyjna „Żelazny” Z Tadeuszem Kołaszewskim jednym z członków powietrznej formacji rozmawiał Arkadiusz Żabka:

W pokazach w lotniczych wzięła udział także grupa akrobacyjna Firebirds. Był również Artur Kielak najwyżej klasyfikowany Polak w Mistrzostwach Świata czy Europy. W dynamicznym pokazie swój kunszt pokazał na jednym z najlepszych samolottów świata – XtremeAx41:

Piknik Lotniczy w Rybniku Gotartowicach ma swój niepowtarzalny klimat – dodaje Artur Kielak, który także rok temu wziął udział w pokazach:

Na niebie mogliśmy także podziwiać dwukrotnego Mistrza Świata w Akrobacji Szybowcowej Macieja Pospieszyńskiego, który podczas pokazów obchodził swoje urodziny:

Pokazom lotniczym towarzyszyły także występy orkiestr dętych w ramach festiwalu Złota Lira, były również koncerty rockowe. Zagrali Opozycja, Children of 90’s i Blues Experience.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj