Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Podwórko z historią [FOTO]

Facebook Twitter

Pomiędzy sklepem mięsnym a kwiaciarnią, pod numerem 23 na ulicy Powstańców Śląskich w Rybniku jest podwórko z historią. Otwarto je w sobotę (25.11.) "Zabawą u Franciszka Dziury".

Mówi Lidia Białecka, jedna z autorek sąsiedzkiego projektu „Historia pewnego podwórka”:

W wejściu do podwórka pojawiły się murale przygotowane przez Kazimierę Drewniok, rybnicką malarkę, regionalistkę. To obrazy z historii Rybnika, które widać już za furtką prowadzącą do podwórka:

Kazimiera Drewnik podkreśla jak ważne jest aby przypominać historię miasta. Rybnik jest bardzo ciekawym miastem z ciekawymi zabytkami- mówi malarka:

Ile jest ciekawych podwórek w centrum miasta? Sporo, ale nikt ich nigdy nie policzył – mówi Dorota Honisz z CRiS-u. W Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych w Rybniku odpowiada za projekt „Rybnik reWita”:

Podwórko przy deptaku nie będzie otwarte na co dzień, ale będą tam organizowane różne imprezy. W najbliższą sobotę (2.12.) np. „SZACHY Z SĄSIADEM”, warsztaty przygotowane przez jednego z mieszkańców Powstańców Śląskich 23. Waldemar Cieślak jest wiceprezesem Miejskiego Klubu Szachowego „Rybnik” i Śląskiego Związku Szachowego, grają też jego dzieci i to na mistrzowskim poziomie. Na spotkanie z szachami może przyjść każdy:

Spotkanie z szachami na podwórku przy Powstańców Śląskich 23 w Rybniku w sobotę (2.12.) o 12.00.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj