Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Polonez do kupienia. I to zabytkowy. Sprzedaje go… Miasto Cieszyn

Facebook Twitter

Takiej licytacji w Cieszynie jeszcze nie było. Miasto sprzedaje… poloneza. I to nie byle jakiego. Zielony „poldek” ma 37 lat a na liczniku raptem 81 tysięcy kilometrów, ale jest niesprawny więc może ich być o wiele więcej. Skąd miasto ma poloneza i to na żółtych tablicach? 

polonez

Marzenie wielu Polaków ma kolor zielony, samochód jest zadbany, choć ząb czasu też już na nim odcisnął swoje piętno. Ale dla kolekcjonera i tak to gratka.

Kultowy samochód z czasów PRL, FSO Polonez, zwanym potocznie „Poldkiem”, został wystawiony na sprzedaż przez Miasto Cieszyn. Co ważne nie jeździli nim urzędnicy, skąd więc pojazd w ich posiadaniu? Jak tłumaczy burmistrz Cieszyna Gabriela Staszkiewicz, miasto otrzymało go w spadku. Tak się dzieje w przypadku, jeśli mieszkaniec miasta nie ma rodziny, bądź odmawia ona przyjęcia tego, co po śmierci pozostawił. Od początku 2023 roku Polonez znajduje się na zamkniętym parkingu i czeka teraz na nowego właściciela.

Oględziny pojazdu można dokonać w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-14:00 na parkingu Miejskiego Zarządu Dróg przy ul. Liburnia 4 w Cieszynie, po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu. Cena wywoławcza przyjęta do przetargu wynosi 15,5 tys. zł brutto.

Dodajmy jeszcze, że to nie pierwszy raz zdarza się, że miasto przejmuje coś w spadku. Zdarza się, że są to nawet i mieszkania, ale często one są bardzo zadłużone.

Szczegóły licytacji pod TYM linkiem.

Czytaj także:

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lutego 2024