Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Polonez na rynku w Cieszynie. Pięknym wydarzeniem inaugurujemy rok obchodów 30-lecia Radia 90 [WIDEO,FOTO]

Facebook Twitter

Było pięknie, dostojnie i radośnie! Polonez na rynku w Cieszynie odtańczony! I to jak! A maturzystom - mamy nadzieję - szczęście na egzaminie maturalnym przyniesie nasza, radiowa akcja "Przybij piątkę w 90". Dzisiejszym wydarzeniem w Cieszynie inaugurujemy obchody 30-lecia działalności Radia 90.

Polonez na rynku w Cieszynie z Radiem 90

Polonez na rynku w Cieszynie – odtańczony!

Tańczyli wspaniale! I uczniowie i ich rodzice, oraz nauczyciele z Szybina, czyli Zespołu Szkół im. Władysława Szybińskiego zatańczyli w piątkowe popołudnie na rynku w Cieszynie poloneza. To wydarzenie swoim patronatem objęło Radio 90, które tym samym zainaugurowało obchody 30-lecia istnienia stacji. Towarzyszyliśmy maturzystom podczas tańca, byliśmy też na rynku, by przybijać z nimi „piątki” na szczęście. Te gwarantują zdanie matury!

Na cieszyńskim rynku tańczyło 150 osób. Polonez zabrzmiał dwa razy. Najpierw tańczyli sami maturzyści. W pierwszej parze szła dyrektor szkoły Iwona Bebek, w drugiej burmistrz Cieszyna, Gabriela Staszkiewicz. Podczas drugiego tańca do maturzystów dołączyli rodzice. Sami przyznawali, że rozpiera ich duma, widząc swoje pociechy.

Ja stresu nie mam, bo mam cudownych nauczycieli, którzy się zajmują organizacją, to nie może się nie udać – przyznaje dyrektor Iwona Bebek dyr. Zespołu Szkół im. Władysława Szybińskiego w Cieszynie.

Iwona Bebek: A uczniowie? Oni są zaangażowani zawsze, oni chcą, ich to bawi, zresztą widać ilu ich tu przyszło, żeby nam towarzyszyć i uczestniczyć w tym święcie – bo jakby nie było – to jest święto całej szkoły.  Z tego co wiem trzy razy ćwiczyli, dobrze im szło, myślę, że dzisiaj też dobrze to wypadnie.

Radio 90: A skąd pomysł, żeby w plenerze na rynku coś takiego zorganizować?

Iwona Bebek: Pomysł zrodził się 11 lat temu, jak zostałam dyrektorem i chyba jakaś szkołą w Polsce zaczęła tą tradycję, myśmy to podchwycili. Pani  Basia Romanowska jest inicjatorką, spróbowaliśmy pierwszy raz i poszło.

– Dacie radę, musicie do tego podejść na spokojnie – tymi słowami życzyła maturzystom powodzenia podczas matury burmistrz Cieszyna Gabriela Staszkiewicz.

Gabriela Staszkiewicz: Ja myślę , że to fantastyczna atmosfera to, że miałam fantastyczną klasę, mam dalej fantastyczną klasę, bo spotykaliśmy się w pod koniec ubiegłego roku z okazji kolejnej matury, czy też kolejnej pamiątki matury, więc myślę, że to jest najpiękniejszy okres w życiu.

Radio 90: Czy oni się mają stresować?

Gabriela Staszkiewicz: Słuchajcie: trzeba po prostu pomyśleć sobie tak: wszyscy, którzy tu byli przede mną przez to przeszli, ja też musze. I jeszcze będzie wiele roczników za mną, muszę do tego podejść na spokojnie. I tyle.

Zobaczcie nasze zdjęcia z tego wyjątkowego wydarzenia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj