Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pomoc drogowa Kraków: kontakt, który zapewni nam większe bezpieczeństwo na drodze [materiał partnera]

Facebook Twitter

Kierowcy doskonale zdają sobie sprawę, że każdy wyjazd w trasę wiąże się z zagrożeniem. Nie jesteśmy w stanie go uniknąć. Możemy jedynie zrobić wszystko, co w naszej mocy, żeby je zminimalizować. Posiadanie telefonu do zaufanej firmy specjalizującej się w pomocy drogowej może zwiększyć nasze poczucie bezpieczeństwa.

Fot. materiał partnera

Dlaczego zaufana pomoc drogowa jest nam potrzebna

W dużych miastach takich jak Kraków znajdziemy wiele firm specjalizujących się w pomocy drogowej, jedną z nich znajdziesz na stronie pomoc-drogowa-krakow.pl. Warto jest zapoznać się z ich ofertami i wybrać tę najbardziej korzystną dla nas. Pomoc drogowa jest w stanie pomóc nam w wielu kryzysowych sytuacjach. I nie chodzi tu tylko o odholowanie zepsutego auta. Duża konkurencja sprawia, że firmy stale poszerzają zakres swoich usług. Oferują nam między innymi naprawę auta w terenie (oczywiście pod warunkiem, że stan techniczny samochodu na to pozwala), dowóz paliwa, otwieranie zatrzaśniętych drzwi auta. W przypadku poważnej awarii pojazdu niektóre firmy oferują nam auto zastępcze, a jeżeli nasz pojazd zepsuł się wieczorem w odległości większej niż 100 kilometrów od domu, możemy oczekiwać, że pomoc drogowa zapewni nam hotel.

Jak zwiększyć swoje bezpieczeństwo na drodze?

Samo posiadanie kontaktu do najlepszej pomocy drogowej w Krakowie jest jak najbardziej wskazane, jednak nie zwalnia nas z obowiązku dbania o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników ruchu drogowego. Nieszczęśliwe wypadki się zdarzają, jednak statystyki pokazują, że za większość tragedii na drodze odpowiadają kierowcy (większości z nich dałoby się uniknąć).

Jeżeli jeszcze nie jest to dla nas jasne, musimy uświadomić sobie, że zabronione jest prowadzenie auta po alkoholu, nawet gdy wydaje się nam, że wypiliśmy niewiele. Osoby, które uważają, że mają „mocną głowę” powinny uświadomić sobie, że ludzka podatność na szkodliwe działanie alkoholu zależy od wielu czynników. Nawet jeżeli zazwyczaj nie odczuwamy, że wypiliśmy dwa drinki, gdy jesteśmy chorzy i nasz organizm jest osłabiony, taka ilość może okazać się zabójcza dla naszej koncentracji.

Innym powszechnie popełnianym przez kierowców błędem jest zapominanie o wymianie opon na zimowe we właściwym czasie. Jest to dziwne, gdyż śnieg spada i nas praktycznie każdego roku. Pracownik pomocy drogowej z Krakowa, że podczas pierwszych opadów śniegu jego firma każdego roku otrzymuje ogromną ilość zgłoszeń.

Pomoc drogowa w Krakowie: czym się kierować przy wyborze firmy?

Firm specjalizujących się w pomocy drogowej jest coraz więcej. Taka sytuacja ma swoje wady i zalety. Duża konkurencja sprawia, że zakres usług jest coraz większy, natomiast ceny coraz niższe. Jednocześnie klient może mieć problemy ze znalezieniem firmy, która stu procentach spełni jego potrzeby. Gdy szukamy pomocy drogowej zapoznajmy się z ofertami co najmniej kilkunastu firm. Koniecznie upewnijmy się, że świadczą one swoje usługi przez 24 godziny na dobę (nikt nie chciałby czekać w środku nocy w szczerym polu do rana aż pracownik firmy odbierze telefon).

Bardzo ważne jest sprawdzenie, czy pomoc drogowa posiada dużą flotę pojazdów. Jest to niezmierne ważne, gdyż są okresy, gdy tego typu przedsiębiorstwa otrzymują ogromną ilość zgłoszeń od klientów (najczęściej przy okazji świąt lub wspomnianych wyżej opadów śniegu). Jeżeli firma nie ma wystarczająco dużej floty, nie będzie w stanie dojechać do każdego klienta w rozsądnym czasie. Inną kwestią, którą koniecznie musimy sprawdzić jest obszar na jakim oferowane są usługi (dotyczy to zwłaszcza kierowców, którzy często jeżdżą w trasy).

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj