Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pożyczka dla cieszyńskiego szpitala. Udzieliła ją Rada Powiatu Cieszyńskiego

Facebook Twitter

600 tysięcy złotych. Pożyczkę w takiej wysokości udzielili radni powiatu cieszyńskiego Szpitalowi Śląskiemu w Cieszynie. Decyzja zapadła podczas ostatniej sesji.

Szpital w Cieszynie

Szpital Śląski poprosił powiat o udzielenie wsparcia na pokrycie zaległych zobowiązań. O wsparcie dla jednostki apelował do radnych również starosta Mieczysław Szczurek.

Mieczysław Szczurek: Dyskusje o wsparciu szpitala trwały już dość długo, dość burzliwie ale też efektywnie było na piątkowej komisji ponieważ równocześnie wpłynął wniosek ze szpitala o pomoc na kwotę 621 tysięcy, o pożyczkę na spłatę najstarszych, zaległych faktur. Proponuje państwu, żeby to zaokrąglić do 600 tysięcy i takiej pożyczki szpitalowi udzielić a to się wiąże z przegłosowaniem również tej autopoprawki.

Choć autopoprawka do budżetu powiatu, przedstawiona przez starostę to dużo dla powiatu, dla samego szpitala to zaledwie kropla w morzu potrzeb. Tak komentowali to radni, ale ostatecznie udzielili oni pożyczki szpitalowi. Jak zaznaczono, jej spłata nie zostanie jednak zrealizowana w bieżącym roku budżetowym.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj