Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowy park w Raciborzu. To ma być miejsce do rekreacji dla całych rodzin

Facebook Twitter

Nowy park w Raciborzu, czy też jak mówią o nim urzędnicy Rodzinny ogród Rekreacji ma powstać przy ulicy Jana Pawła II. Budowa ma ruszyć latem, a miasto ma zapewnione na inwestycję 8 milionów złotych z programu Polski Ład.

Nowy Park w Raciborzu

Nowy park w Raciborzu powstanie jeszcze w tym roku. Na terenie zielonym przy ulicy Jana Pawła II powstanie Rodzinny Ogród Rekreacji. Obszar będzie podzielony na trzy strefy: rekreacyjną o charakterze parkowym z pętlą spacerową, „polaną leśną”, suchą rzeką, przestrzenią piknikową z pergolą i bujanymi ławkami; będzie też strefa aktywnego wypoczynku z minitorem rolkowym, linarium, tyrolką i atrakcjami wodnymi oraz z placem zabaw. Trzecia strefa to strefa widokowa z drewnianym podestem z siedziskami i dodatkowymi miejscami piknikowymi.

Jakość wykonania, projekt, pomysły oraz „klimat” ogrodu, który powstanie mają sprawić, że będzie to miejsce przyciągające raciborzan w każdym wieku. Ponadto ma on być wizytówką Raciborza na zewnątrz. Szczególną uwagę poświęciliśmy takiemu zaprojektowaniu tej przestrzeni żeby przez lata była świeża i nie ulegała „opatrzeniu”. W rezultacie korzystaliśmy z najlepszych wzorców i najnowszych trendów zagospodarowania przestrzeni miejskich

-podkreśla Dariusz Polowy, prezydent Raciborza.

Inwestycja będzie dofinansowana z Polskiego Ładu kwotą 8 mln złotych. Budowa ruszy latem.

Fot. UM Racibórz

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024