Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Premie dla górników JSW, ale to dyrektor kopalni zdecyduje kto ile dostanie

Facebook Twitter

Planowana na najbliższy piątek (22.07.) wypłata premii dla pracowników JSW budzi wśród was ogromne emocje. Przypomnijmy, zarząd spółki postanowił podzielić się rekordowym zyskiem z załogą. Premie mają wynosić od 13 tysięcy złotych brutto dla pracowników powierzchni, przez 16 tysięcy dla załogi zakładów przeróbki węgla, po 19 tysięcy zł brutto dla pracowników zatrudnionych pod ziemią. Nie wszyscy otrzymają jednak takie kwoty.

Fot. jsw.pl

To będą premie uznaniowe. O tym, kto jaką otrzyma, zdecyduje dyrektor każdej z kopalni działającej w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Co będzie brane pod uwagę przy dzieleniu pieniędzmi? Przede wszystkim rzetelność i to, z jakim poświęceniem pracujemy.

Tymczasem premie z wypracowanego zysku budzą sporo emocji wśród naszych internautów. Nie brakuje komentarzy pełnych złośliwości, jak i tych zrozumienia dla górników. Dodajmy, że na dodatkowe pieniądze liczyć mogą także górnicy Polskiej Grupy Górniczej, choć ta spółka nie może pochwalić się takim zyskiem jak JSW. Tam pod koniec lipca na konta pracowników ma wpłynąć po kilka tysięcy złotych. Ma to być jednorazowe świadczenie inflacyjne.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj