Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Przed nami IV edycja Rybnickiego Święta Tenisa

Facebook Twitter

KS Rybnickie Towarzystwo Tenisowe już po raz czwarty organizuje Rybnickie Święto Tenisa. Jak czytamy w zaproszeniu na imprezę, tenis to piękny sport, wymagający, ale i pozwalający utrzymać w zdrowiu, przez wiele lat, umysł i ciało.

mat.prasowe

Rybnickie Święto Tenisa jest corocznym podsumowaniem wszelkich starań promujących tenis w Rybniku. W tym roku znowu na kortach w Rybniku- Elektrowni, Stodołach i w Boguszowicach zaplanowane są turnieje dla dzieci i młodzieży w kilku kategoriach:

  •  Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Młodzików PZT (do 14 lat) – korty Boguszowice sobota-niedziela;
  • Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Skrzatów PZT (do 12 lat) – prestiżowy turniej ogólnopolski, na który przyjadą czołowi Polscy zawodnicy i zawodniczki w kategorii skrzatów. – korty przy Fundacji PGE Energia Ciepła – sobota – poniedziałek;
  • Turniej Tenis10 PZT (kilka kategorii do 10lat) – korty w Stodołach – niedziela;
  • Turniej Open – dla dzieci niegrających zawodniczo w tenisa, w 2 kategoriach wiekowych. – korty w Stodołach – sobota.

Po raz kolejny do Rybnika przyjadą  z różnych stron Polski młodzi adepci tenisa, być może przyszłe sportowe gwiazdy. Uczestnicy turniejów, ich trenerzy, opiekunowie, którzy do nas przyjeżdżają, zawsze podkreślają niezwykłą atmosferę i organizację turniejów w Rybniku.

Zapraszamy do kibicowania podczas turniejów, będzie to zarówno okazja, by zobaczyć rozgrywane mecze, jak i okazja, by zobaczyć jak działa klub.

Tymczasem 14 września KS Rybnickie Towarzystwo Tenisowe już po raz trzeci organizuje turniej finałowy Rybnickiej Amatorskiej Ligi Tenisa Ziemnego. To finał 5 miesięcy ciężkiej walki na kortach. W rozgrywkach bierze udział ponad 50 osób z Rybnika i okolic, rywalizując w 2 ligach pań oraz 2 ligach panów. Turniej finałowy, w którym udział wezmą najlepsi zawodnicy każdej ligi jest równocześnie podsumowaniem i okazją do promocji tenisa w wykonaniu amatorskim.

Liga integruje pokolenia, występują w niej zawodnicy w wieku od 16 do 65 lat. Finał ma właśnie taki integracyjny charakter, gdyż jego nieodłącznym elementem jest rodzinny piknik tenisowy, na który zaproszeni ą nie tylko finaliści ale wszyscy zawodnicy uczestniczący w rozgrywkach, ich rodziny oraz liczni sympatycy klubu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 maja 2022