StartSport Wiadomości Wiadomości dnia

Przed nami IV edycja Rybnickiego Święta Tenisa

Rybnickie Święto Tenisa jest corocznym podsumowaniem wszelkich starań promujących tenis w Rybniku. W tym roku znowu na kortach w Rybniku- Elektrowni, Stodołach i w Boguszowicach zaplanowane są turnieje dla dzieci i młodzieży w kilku kategoriach:

  •  Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Młodzików PZT (do 14 lat) – korty Boguszowice sobota-niedziela;
  • Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Skrzatów PZT (do 12 lat) – prestiżowy turniej ogólnopolski, na który przyjadą czołowi Polscy zawodnicy i zawodniczki w kategorii skrzatów. – korty przy Fundacji PGE Energia Ciepła – sobota – poniedziałek;
  • Turniej Tenis10 PZT (kilka kategorii do 10lat) – korty w Stodołach – niedziela;
  • Turniej Open – dla dzieci niegrających zawodniczo w tenisa, w 2 kategoriach wiekowych. – korty w Stodołach – sobota.

Po raz kolejny do Rybnika przyjadą  z różnych stron Polski młodzi adepci tenisa, być może przyszłe sportowe gwiazdy. Uczestnicy turniejów, ich trenerzy, opiekunowie, którzy do nas przyjeżdżają, zawsze podkreślają niezwykłą atmosferę i organizację turniejów w Rybniku.

Zapraszamy do kibicowania podczas turniejów, będzie to zarówno okazja, by zobaczyć rozgrywane mecze, jak i okazja, by zobaczyć jak działa klub.

Tymczasem 14 września KS Rybnickie Towarzystwo Tenisowe już po raz trzeci organizuje turniej finałowy Rybnickiej Amatorskiej Ligi Tenisa Ziemnego. To finał 5 miesięcy ciężkiej walki na kortach. W rozgrywkach bierze udział ponad 50 osób z Rybnika i okolic, rywalizując w 2 ligach pań oraz 2 ligach panów. Turniej finałowy, w którym udział wezmą najlepsi zawodnicy każdej ligi jest równocześnie podsumowaniem i okazją do promocji tenisa w wykonaniu amatorskim.

Liga integruje pokolenia, występują w niej zawodnicy w wieku od 16 do 65 lat. Finał ma właśnie taki integracyjny charakter, gdyż jego nieodłącznym elementem jest rodzinny piknik tenisowy, na który zaproszeni ą nie tylko finaliści ale wszyscy zawodnicy uczestniczący w rozgrywkach, ich rodziny oraz liczni sympatycy klubu.

Zostaw komentarz