Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Przyjdź na rynek i zaśpiewaj. Patriotyczne melodie w Cieszynie [WIDEO]

Facebook Twitter

Biało-czerwone świętowanie, czyli Patriotyczna Majówka powraca do Cieszyna. Przez pandemię przez ostatnie dwa lata nie odbywały się imprezy początkiem maja, tym razem na rynku znowu wiele wydarzeń i muzyki.

Rada Miejska Cieszyna, Burmistrz Miasta zapraszają do wzięcia udziału w obchodach Narodowego Święta Trzeciego Maja. Wydarzenie rozpocznie we wtorek o godzinie 10.30 patriotyczna Msza św. w Kościele Parafialnym p.w. Św. Marii Magdaleny.

Reszta wydarzeń toczyć się już będzie na rynku

– mówi Łukasz Bielski z Domu Narodowego.

Łukasz Bielski: Tutaj od 11.30 koncert da Orkiestra Dęta Cieszynianka, a do muzyki orkiestry będą nam szykownie tańczyć mażoretki Cieszyńskie Gwiazdeczki. O godzinie 12.00 rozpocznie się część oficjalna, tradycyjnie hymn narodowy, przemówienie przewodniczącego rady miasta i złożenie kwiatów pod tablicą na frontonie Domu Narodowego. Dlatego tutaj, gdyż, kiedy Święto Konstytucji było zakazane, to tu właśnie patrioci w Domu Narodowym świętowali ten dzień. I też dlatego symbolicznie składamy te kwiaty pod Domem Narodowym.

Tradycją Cieszyna stała się już trzeciomajowe lekcje śpiewu patriotycznego. To o godzinie 12.30.

Łukasz Bielski: Którą organizujemy wspólnie ze społecznikami cieszyńskimi państwem Cichomskim, którzy przygotowali śpiewnik. Będzie można taki śpiewnik za darmo otrzymać i wspólnie pośpiewać z aktorami, z piosenkarzami, z artystami. Te słynne pieśni patriotyczne. To startuje o 12.30 na rynku, ludzie się spotykają, mamy nadzieję, że to skusi osoby, aby ten dzień świętować wspólnie na rynku.

PROGRAM OBCHODÓW

godz. 10:30, Kościół Parafialny p.w. Św. Marii Magdaleny w Cieszynie
MSZA PATRIOTYCZNA

godz. 11:30, Rynek
BIAŁO-CZERWONE WARSZTATY ARTYSTYCZNE (współorganizowane z uczniami Niepublicznego Liceum Sztuk Plastycznych w Cieszynie)

godz. 12:00, Rynek
OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA TRZECIEGO MAJA
– hymn państwowy
– przemówienie Przewodniczącego Rady Miejskiej
– złożenie kwiatów pod tablicą na Domu Narodowym
godz. 12:30, Rynek

LEKCJA ŚPIEWU PATRIOTYCZNEGO

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj