Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Przystanek kolejowy w Wodzisławiu prawie gotowy [FOTO]

Facebook Twitter

O tą inwestycję włodarze miasta i podróżni zabiegali od lat. Zupełnie nowy przystanek kolejowy w Wodzisławiu stał się faktem.

Przystanek kolejowy w Wodzisławiu

Nowy przystanek kolejowy w Wodzisławiu jest już niemal gotowy. Chociaż trwają jeszcze ostatnie prace wykończeniowe, porządkowe, to przystanek kolejowym  pod nazwą „Wodzisław Śląski Centrum” staje się rzeczywistością. Przypomnijmy, że peron wybudowany po to, by mieszkańcom Wodzisławia ułatwić dostęp do kolei, powstał pomiędzy Wodzisławiem Śląskim, a Czyżowicami w bliskiej odległości od rynku oraz obok przejazdu na ul. Krętej/Ofiar Oświęcimskich.

Co da nam nowy przystanek kolejowy w mieście?

To przede wszystkim lepsza komunikacja w mieście. Pasażerowie kolei będą mogli korzystać z połączeń kolejowych, zwłaszcza tych o zasięgu lokalnym, w bliskości Starego Miasta, urzędów i wielu szkół. Takie rozwiązanie może znacząco zwiększyć przemieszczanie się osób przez centrum miasta. Będzie też dogodnym rozwiązaniem dla uczniów czy klientów wielu instytucji

– wyjaśniał niedawno prezydent miasta Mieczysław Kieca, który o budowę przystanku zabiega od paru lat.

Przystanek kolejowy w Wodzisławiu jest budowany w ramach „Rządowego Programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021–2025”. Wartość inwestycji to ok. 3 mln zł.

W najbliższy poniedziałek, 30 października, Koleje Śląskie poinformują o nowym rozkładzie jazdy swoich pociągów, który to rozkład zacznie obowiązywać od grudnia. Czy od tego czasu pociągi będą się już zatrzymywały na przystanku Wodzisław Śląski Centrum? Przekonamy się już za kilka dni.

Czytaj także: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024