Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wjechał na przejazd kolejowy mimo czerwonego światła. Zapłaci…

Facebook Twitter

25-latek jechał na przejazd kolejowy mimo opadających zapór i czerwonego światła. To skrajnie niebezpieczne zdarzenie z wczoraj w Żorach.

wjechał na przejazd kolejowy

2000 złotych mandatu i 15 punktów karnych. Sroga kara dla kierowcy w Żorach. Wczoraj (30.01) po 20.00 kierowca mercedesa mimo opadających zapór i czerwonego światła, wjechał na przejazd kolejowy na ulicy Dworcowej. 25-latek został zatrzymany, a mundurowym tłumaczył, że zwyczajnie się spieszył. W całej Polsce, tylko w 2023 roku, na przejazdach kolejowych doszło do 177 zdarzeń, w których zginęło aż 40 osób, 21 zostało ciężko rannych.

Każdego roku na polskich torach dochodzi do bardzo wielu niebezpiecznych zdarzeń, a żniwo wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych i tzw. „dzikich przejściach” to dziesiątki zabitych i setki rannych. Wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się na ten temat więcej, zachęcamy do zapoznania się ze statystykami zdarzeń drogowych zgromadzonych i opublikowanych w ramach prowadzonej kampanii społecznej pod nazwą „Bezpieczny przejazd”.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj