Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Remonty na torach, Koleje Śląskie wprowadzają zmiany w rozkładzie

Facebook Twitter

Zamiast wieczornych pociągów -pojadą autobusy, będą też ograniczenia w prędkości jazdy składów. Ze względu na remonty Koleje Śląskie wprowadzają zmiany w rozkładzie.

koleje śląskie
fot. facebook.com/KolejeSlaskieOfficial

Wraz z początkiem nowego roku szkolnego Koleje Śląskie wprowadziły pewne zmiany w rozkładzie jazdy pociągów. Są one niejako wymuszone, bo najbliższe miesiące upłyną pod znakiem kontynuowania inwestycji zleconych przez zarządcę
infrastruktury PKP PLK S.A. oraz wejścia na place budowy w nowych projektach. Kontynuowane są modernizacje linii kolejowych do Tarnowskich Gór oraz Zakopanego, trwa  remont obiektów pomiędzy Zebrzydowicami, a Cieszynem.

Koleje Śląskie: obserwujmy zmiany w rozkładzie, nie jeździmy na pamięć

Zmiany są też w obsłudze przystanków – pasażerowie mogą skorzystać z pociągów zatrzymujących się w stacji Warszowice, powrócił do obsługi przystanku Rybnik Paruszowiec. W wybranych terminach komunikacja zastępcza pojawi się jednak na kilku trasach – na wieczornych kursach w rejonie Lublińca oraz na odcinkach Pszczyna – Bielsko-Biała Główna, Milówka – Zwardoń, Katowice – Mikołów oraz Orzesze Jaśkowice – Czerwionka. Nowe połączenia pojawiły się
pomiędzy Cieszynem a Goleszowem. Skąd tyle zmian? – To wina remontów – mówi Maciej Zaremba, rzecznik Kolei Śląskich:

Maciej Zaremba: Dlaczego takie zmiany? Bo bardzo dużo remontów będzie prowadził ogólnopolski zarządca infrastruktury, co wpłynie na kursowanie pociągów różnych przewoźników, także Kolei Śląskich. Żelazna zasada przy każdej zmianie rozkładu jazdy: nie jeździmy na pamięć, bo nie tylko mogą pozmieniać się godziny początku bądź zakończenia kursu. Przesunięcie może mieć miejsce do przodu bądź do tyłu, ale także może z racji zmian ulec wydłużeniu czas przejazdu, a także w miejsce pociągów okresowo może być prowadzona komunikacja zastępcza. Dlatego bardzo prosimy nie na pamięć, sprawdzajmy przed każdą podróżą jak realizowany jest rozkład jazdy Kolei Śląskich.

Koleje Śląskie wprowadzają zmiany na następujących liniach:

Katowice – Pszczyna – Czechowice-Dziedzice – Bielsko-Biała – Żywiec – Zwardoń oraz Katowice – Skoczów – Ustroń Zdrój – Wisła Uzdrowisko – Wisła Głębce

16 października rozpocznie się kolejny etap modernizacji magistrali E-65. Pociągi będą kursować po jednym torze na odcinku Kobiór – Pszczyna. W rozkładzie jazdy zostały ujęte ograniczenia prędkości dla pociągów jadących w kierunku Katowic. Godziny odjazdu niektórych pociągów zostaną przesunięte.

Czechowice-Dziedzice – Chybie – Zebrzydowice – Cieszyn

W dalszym ciągu ruch pociągów na odcinku Zebrzydowice – Cieszyn będzie wstrzymany. Przewóz będzie realizowany autobusami komunikacji zastępczej. Wstrzymanie ruchu pociągów jest spowodowane naprawą obiektów infrastruktury.

Skoczów – Goleszów – Cieszyn

W dni robocze zwiększymy liczbę połączeń o dodatkowe trzy pary. Rozkład jazdy nowych pociągów został przygotowany z uwzględnieniem wniosków pasażerów. Nowe kursy będą dostępne w godzinach szczytu porannego, popołudniowego oraz uzupełnią ofertę w godzinach okołopołudniowych. Łącznie liczba połączeń na odcinku Goleszów – Cieszyn zwiększy się do 10 par, z czego 8 będzie skomunikowanych z pociągami do/z Katowic.

Katowice-Orzesze-Rybnik-Racibórz oraz Katowice-Orzesze -Rybnik-Wodzisław – Chałupki

W godzinach wieczornych 11 września nastąpiło wstrzymanie ruchu pociągów na odcinkach Katowice – Mikołów. Utrudnienie potrwa do 15 września. Z kolei 24 października oraz od 3 do 9 listopada ruch wstrzymany zostanie na odcinku Orzesze Jaśkowice – Czerwionka . W zamian za pociągi zostanie uruchomiona komunikacja zastępcza.

W dniach 18 – 22 września zostanie wprowadzony ruch wahadłowy oraz ograniczenie prędkości na odcinku Nędza – Racibórz. Rozkład jazdy niektórych pociągów ulegnie zmianie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024