Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pszów: Spalarni nie będzie, radni wydali oświadczenie

Facebook Twitter

W Pszowie nie powstanie spalarnia podkładów kolejowych. Wczoraj (21.01.) miejscy radni wydali oświadczenie w tej sprawie.

Przypomnijmy, jak wiecie z wiadomości Radia 90, terenem po byłej kopalni Anna zainteresowany był przedsiębiorca. Na grudniowej sesji radni mieli podjąć uchwałę w sprawie sprzedaży działki, ale po protestach Stowarzyszenia „Ratujmy Pszów” nie podjęto tej decyzji. Teraz, jak się okazuje, inwestycja nie powstanie, radni nie zdecydowali się dalej rozmawiać z inwestorem.

– tłumaczy w rozmowie z naszą stacją Marcin Grzenia, wiceprzewodniczący Rady Miasta w Pszowie. Miasto zasięgało również opinii w Głównym Instytucie Górnictwa. Mimo pozytywnych głosów płynących od specjalistów, konsultacji społecznych nie podjęto. Radni zdecydowali, że tego typu zakład w mieście nie powstanie.

Nie oznacza to, jednak że nie chcemy innych inwestorów na tym terenie

– dodaje Grzenia.

Całe oświadczenie Rady Miejskiej w Pszowie możecie przeczytać poniżej:

 

OŚWIADCZENIE
W związku z pojawiającymi się informacjami o planowanej na terenie naszego miasta budowie instalacji zgazowywania podkładów kolejowych, pragniemy poinformować, że Rada Miejska w Pszowie podjęła decyzję o odstąpieniu od działań zmierzających do budowy takiej instalacji.
Radni Rady Miejskiej rozpatrywali możliwość lokalizacji tego typu instalacji w naszym mieście Ponad półroczny czas był niezbędny do przeprowadzenia dodatkowych konsultacji, tak aby móc jak najbardziej szczegółowo zapoznać się z tematem funkcjonowania takich instalacji. Radni Rady Miejskiej musieli wziąć pod uwagę między innymi aspekt środowiskowy i społeczny.
Pomimo informacji, że przy zachowaniu pełnych rygorów technologicznych instalacja taka jest instalacją bezpieczną dla ludzi i środowiska radni uznali, że ewentualne odstępstwa od rygorów technologicznych czy awaria instalacji mogłaby potencjalnie mieć wpływ na otoczenie.
Mając na uwadze zgłaszane opinie mieszkańców i prowadzone z mieszańcami rozmowy a także powyższe wątpliwości, radni podjęli decyzję o odstąpieniu od rozmów z wnioskodawcami. Tym samym taki zakład w naszym mieście nie powstanie.

W imieniu Rady Miasta w Pszowie Marcin Grzenia Wiceprzewodniczący Rady Miasta w Pszowie

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj