Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Pszów: W środę porady prawne. Tym razem dłużej

Facebook Twitter

Uwaga mieszkańcy Pszowa. Osiem, a nie cztery godziny będzie czynny punkt porad prawnych.

fot. succo / pixabay.com

W najbliższą środę, 17 czerwca, punkt bezpłatnych porad prawnych w Pszowie, mieszczący się w siedzibie tamtejszego Urzędu Miasta będzie od 9:00 do 17:00. Wydłużenie pracy punktu jest spowodowane koniecznością odpracowania piątkowego dyżuru (12 czerwca), który nie doszedł do skutku z powodu zamknięcia magistratu.

Na poradę prawną należy umówić się pod numerem telefonu 32 412-09-51. W punkcie porad prawnych powinna znajdować się jedna osoba korzystająca z porady, w uzasadnionych przypadkach prawnik może wyrazić zgodę na to, żeby w punkcie znajdowało się więcej osób (w szczególności dotyczy to osób towarzyszących osobom niepełnosprawnym).

Osoba, która zostanie umówiona na poradę, powinna przybyć do punktu na umówioną godzinę, w maseczce lub przyłbicy, a po wejściu do punktu zdezynfekować ręce płynem dezynfekcyjnym (ewentualnie posiadać założone na dłonie rękawiczki). Należy zachować odpowiedni dystans między osobami. Jeżeli osoba chcącą uzyskać bezpłatną poradę prawną nie jest pewna co do swojego stanu zdrowia (wykazuje objawy choroby typu kaszel, katar, gorączka), powinna umówić się na wizytę w takim terminie, kiedy ma pewność, że jest zdrowa.

Przypominamy też, że w związku z nowelizacją przepisów ze względu na skutki pandemii COVID-19 z bezpłatnych porad prawnych mogą również korzystać przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, niezatrudniający innych osób w ciągu ostatniego roku. Dotąd z możliwości korzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej wyłączone były sprawy związane z prowadzeniem działalności gospodarczej, z wyjątkiem spraw związanych z przygotowaniem do rozpoczęcia takiej działalności.

Więcej informacji na temat katalogu spraw objętych bezpłatnym poradnictwem prawnym, adresy punktów bezpłatnych porad prawnych uruchomionych przez Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl. znaleźć można TUTAJ.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj