Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Puchar Świata w skokach narciarskich w Szczyrku. Już dziś Polacy powalczą na skoczni Skalite

Facebook Twitter

Puchar Świata w skokach narciarskich - w środowe popołudnie skoczkowie powalczą o punkty w klasyfikacji generalnej na skoczni w Szczyrku.

Puchar Świata w skokach narciarskich
Polski Związek Narciarski

Puchar Świata w skokach narciarskich, czyli kolejna odsłona turnieju PolSKI już dzisiaj w Szczyrku. To drugi z trzech przystanków pierwszej edycji tych zawodów, pomiędzy Wisłą, a Zakopanem. Zawody w Szczyrku są zaplanowane na godzinę 17.30.

W rozegranych wczoraj  kwalifikacjach na skoczni Skalite Paweł Wąsek zajął 13. miejsce. Dawid Kubacki był 14., Kamil Stoch 17., a Piotr Żyła 31., natomiast Aleksander Zniszczoł 34. Rywalizacja w Szczyrku jest drugim etapem PolSKIego Turnieju, który rozpoczął się w Wiśle, a zakończy się w niedzielę w Zakopanem.

Obecnie liderem klasyfikacji PŚ jest Stefan Kraft, który uzbierał 989 punktów. Austriak wyprzedza Niemca Andreasa Wellingera (757 pkt) i Japończyka Ryoyu Kobayashiego (691 pkt). Zawodnik z Azji wygrał ostatnie zawody Pucharu Świata, które odbyły się w niedzielę w Wiśle. Spośród Polaków najlepsze pierwsze w klasyfikacji generalnej PŚ zajmuje Piotr Żyła, który jest 23. i ma na koncie 115 punktów.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj