Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Puchar Świata w Wiśle: Gdzie zaparkować? Jak dostać się na skocznię?

Facebook Twitter

W najbliższy weekend w Wiśle obędą się zawody FIS Pucharu Świata w Skokach Narciarskich Wisła 2024. W związku z organizacją konkursu należy spodziewać się zmian w ruchu drogowym na terenie miasta. Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy będą czuwali policjanci oraz służby porządkowe organizatora.

Puchar Świata w Wiśle

Rywalizacja na wiślańskim obiekcie tradycyjnie podzielona została na trzy dni. W piątek, 12 stycznia, odbędą się kwalifikacje. Natomiast w sobotę rozegrane zostaną zawody drużynowe, a w niedzielę indywidualne.

W piątek na godz. 16.00 zaplanowane zostały dwie serie oficjalnego treningu, a na godz. 18.00 kwalifikacje do konkursu. Tego dnia nie przewiduje się zmian w organizacji ruchu. W sobotę start pierwszej rundy zawodów zaplanowany jest na godz. 16.00. Seria próbna rozpocznie się godzinę wcześniej. W niedzielę godziny konkursu będą identyczne. Tak jak w poprzednich latach, przed rozpoczęciem zawodów zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu w rejonie skoczni.

W sobotę i niedzielę, na około godzinę przed rozpoczęciem zawodów i do ich zakończenia, w zależności od natężenia ruchu, zostanie wprowadzony ruch wahadłowy na ulicy Malinka – od skrzyżowania z ulicą Wyzwolenia i Czarne, aż do parkingu znajdującego się pod stokiem narciarskim w Cieńkowie. Jednym pasem jezdni będzie odbywał się ruch pojazdów, a drugim będą mogli poruszać się kibice. W tym miejscu ruchem będą kierowali policjanci z drogówki.

Kibiców zachęcamy do skorzystania z komunikacji miejskiej. Miasto Wisła w związku z tym wydarzeniem organizuje dodatkowy transport kibiców na skocznię. W dniach 12-14.01.2024r. komunikacja regularna na linii do Wisły Malinki i Wisły Czarne prowadzona będzie zgodnie z rozkładem jazdy podanym na tablicach przystankowych. Ponadto uruchomione zostaną dodatkowe kursy na czas dojazdu i odwozu kibiców na skoki – szczegóły związane z dodatkowym transportem dostępne są na stronie Urzędu Miasta – Przewóz kibiców na skoki narciarskie.

Puchar Świata w Wiśle

Uwaga kierowcy! Puchar Świata w Wiśle, będą utrudnienia

W rejonie skoczni ruch pojazdów w obie strony zostanie przywrócony, gdy większość kibiców opuści obiekt oraz kierowcy pojazdów wyjadą z parkingów. Zwracamy się z apelem do kierowców i pieszych o zachowanie ostrożności i bezwzględne respektowanie poleceń policjantów oraz służb porządkowych!

Po zakończeniu konkursu, w celu uniknięcia utrudnień w ruchu, zachęcamy do skorzystania z tras alternatywnych- drogą wojewódzką DW 942 przez Szczyrk lub drogą przez Czechy- w tym wypadku należy skorzystać z DW 941 prowadzącą przez Istebną oraz odcinka DW 943 w Jaworzynce w kierunku Jasnowic.

Puchar Świata w Wiśle

Puchar Świata w Wiśle. Większość miejsc na trybunach i pod skocznią już sprzedano

Parkingi dla uczestników imprezy:

– od strony centrum miasta:
P-1. Parkingi przy ul. Malinka („Zajazd u Grażyny”) – 100 pojazdów osobowych,
P-2. Parking przy ul. Malinka (naprzeciw „Zajazdu u Grażyny”) – 80 samochodów osobowych,
P-3. Parking przy ul. Malinka (naprzeciw DW Geovita”) – 100 samochodów osobowych,
P-4. Parking przy ul. Wyzwolenia (przy wyciągu narciarskim „Nowa Osada”) – 300 samochodów osobowych,

Pojemność parkingów od strony centrum Wisły – 1000 samochodów osobowych i 15 autobusów

– od strony Szczyrku:
P-6.Parking przy ul. Malinczanów – 100 samochodów osobowych,
P-7. Parking przy ul. Malinka (za skocznią) – 100 samochodów osobowych,
P-8. Parking przy ul. Malinka (wyciąg „Klepki”) – 200 samochodów osobowych,
P-9. Parking przy ul. Malinka (wyciąg „Cieńków”) – 200 samochodów osobowych.

Pojemność parkingów od strony Szczyrku – 600 samochodów osobowych.

Dodatkowe informacje na temat Pucharu Świata w skokach narciarskich można znaleźć na stronie internetowej organizatora zawodów i Urzędu Miasta w Wiśle

Puchar Świata w Wiśle

Program zawodów Pucharu Świata w Wiśle Malince

12.01.2024 r. , piątek
16:00 – oficjalny trening
18:00 – kwalifikacje

13. 01.2024 r. , sobota
15:00 – seria próbna
16:00 – konkurs drużynowy

14. 01.2024 r. , niedziela
15:00 – kwalifikacje
16:00 – konkurs indywidualny

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj