Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Raciborska biblioteka z dofinansowaniem na nowe książki

Facebook Twitter

Raciborska biblioteka otrzymała 70 000 zł dofinansowania na „Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych”, to kolejny zastrzyk pieniędzy, za które placówka będzie mogła powiększyć swoje zbiory i ofertę.

mat. prasowe

W sumie w 2022 roku na zakup nowości wydawniczych oraz zapewnienie zdalnego dostępu do książek elektronicznych raciborska biblioteka wyda 200 000 zł. z czego 130 000 pochodzi z wkładu własnego biblioteki, a 70 000 to wartość dofinansowania uzyskanego od ministerstwa.

– informują bibliotekarze. Dofinansowanie uzyskano w ramach zadania „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.

Dzięki dofinansowaniu Miejska i Powiatowa biblioteka Publiczna w Raciborzu będzie mogła zakupić i udostępnić swoim czytelnikom najnowsze pozycje wydawnicze. Zadanie obejmuje również zapewnienie usług zdalnego dostępu, które są coraz bardziej popularne. Przypomnijmy, że czytelnicy raciborskiej biblioteki mogą uzyskać darmowy dostęp do platform czytelniczych takich jak: LEGIMI, BIBLIO-ebookpoint, IBUK libra czy Empik GO.

Zadanie dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj