Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Biblioteka Miejska w Cieszynie wybrała projekty których realizację sfinansuje

Facebook Twitter

Jest finał konkursu, jaki na inicjatywy oddolne przygotowała Biblioteka Miejska w Cieszynie. Wpłynęło 7 pomysłów, realizowane będą trzy, bardzo różnorodne.  

Biblioteka Miejska w Cieszynie
Izabela Kula, dyrektorka biblioteki w Cieszynie

 Biblioteka Miejska w Cieszynie zrealizuje trzy inicjatywy oddolne

Każda z tych trzech inicjatyw dostanie po 7 tysięcy złotych. Pierwszy projekt COOLturalny Cieszyn to pomysł młodzieży, osób 17- 18- letnich, które chcą przygotować kampanię promującą bibliotekę, w popularnych mediach społecznościowych będą ją pokazywać nie tylko jako miejsce czytania książek, ale miejsce do spotkań i spędzania czasu.

Drugi projekt „Teatr Muminków – warsztaty artystyczne to coś dla najmłodszych, będzie teatrzyk, będzie wystawa w witrynie biblioteki przy Głębokiej. I jeszcze ostatni projekt, stworzony tym razem przez cieszyńskie seniorski ze stowarzyszenia „Młodzi duchem”, to będą warsztaty, spacery pod hasłem „Zioła dla każdego”, każdy będzie mógł np. nauczyć się rozpoznawać zioła, czy robić naturalne kosmetyki. Realizacja tych projektów do połowy października.

Biblioteka w Cieszynie sfinansuje inicjatywy i pomoże w realizacji.

 Wybór najlepszych inicjatyw nie był łatwy. Mamy jednak nadzieję, że odrzucone pomysły ewoluują i uda nam się je wspólnie z Państwem zrealizować w innej formie

– czytamy na stronie cieszyńskiej biblioteki.

Konkurs jest realizowany w ramach projektu (2023-2024), dofinansowanym ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024