Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Racibórz: Znieważyli i napadli na interweniujących policjantów

Facebook Twitter

Areszt dla dwóch mężczyzn za znieważenie i czynną napaść na stróżów prawa. Raciborscy mundurowi informują o zdarzeniu z minionej niedzieli (16.10.). Po sygnale od jednego z mieszkańców, który w Szonowicach widział auto prowadzone prawdopodobnie przez pijaną kobietę, patrol rozpoczął poszukiwania pojazdu. Udało się go zatrzymać w Pawłowie.

fot. Policja Racibórz

Okazało się, że 36-laka siedząca za kierownicą volkswagena golfa miała prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Podczas interwencji dwaj pasażerowie auta zaczęli wyzywać interweniujących stróżów prawa wulgarnymi obelgami. Kiedy usłyszeli, że za znieważenie grozi im zatrzymanie, wspólnie rzucili się na policjantów.

Napastnicy zostali obezwładnieni i zatrzymani. Okazało się, że to dwaj mieszkańcy powiatu raciborskiego w wieku 28 i 39 lat. Obaj agresorzy trafili do policyjnego aresztu. Usłyszeli zarzuty znieważenia i czynnej napaści na funkcjonariuszy policji. Raciborski sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzn. Staną przed sądem. Grozi im kara nawet 10 lat więzienia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024