Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Rafał Bugdol z Raciborza ze złotym medalem Mistrzostw Europy Juniorów w pływaniu

Facebook Twitter

Jest pierwszy medal dla raciborskiego pływaka. Rafał Bugdol ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego wywalczył złoty medal w sztafecie 4x100 metrów stylem dowolnym ma Mistrzostwach Europy Juniorów rozgrywanych na Maltańskich Termach w Poznaniu.

Reprezentant raciborskiej SMS, płynący na drugiej zmianie, wspólnie z Janem Holubem, Maciejem Falacińskim i Sebastianem Szczepańskim w walce o złoto wyprzedzili drużyny Rosji i Niemiec. Polacy uzyskali czas 3:21,71. Zgodnie z regulaminem wszyscy nasi medaliści uzyskują automatycznie nominację na Mistrzostwa Świata w Dubaju. Oznacza to, ze SMS Racibórz będzie miał na tych zawodach aż dwóch swoich reprezentantów. Oprócz Krzysztofa Tokarskiego na Bliski Wschód pojedzie również Rafał Bugdol!

Mistrz Europy startował także indywidualnie

Na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym Rafał Bugdol w eliminacjach poprawił „życiówkę” wynikiem 57.61 sek. i awansował do półfinału, w którym w tym samym czasie zajął ostatecznie 15 miejsce. Sztuka ta nie udała się natomiast Wojciechowi Gabryszowi, który z czasem 59.12 sek. uplasował się na dalszej pozycji. W pierwszym dniu pływackich Mistrzostw Europy Juniorów w Poznaniu wystąpiła także Angelika Wikieł. W wyścigu na 50 metrów stylem klasycznym uzyskała czas 34.74 sek. Wynik ten niestety nie dał jej awansu do półfinału. Relację na żywo z zawodów można oglądać na stronie www.omegatiming.pl.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj