Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rajdy Jastrzębskie: Pierwsza wyprawa – Brenna – Przełęcz Karkoszczonka

Facebook Twitter

W sobotę 26 kwietnia, o godzinie 8.00, grupa rowerowych zapaleńców wystartowała na swoich maszynach w stronę Brennej. Tak rozpoczęły się II Jastrzębskie rajdy rowerowe. Celem miłośników dwóch kółek była głęboka przełęcz w głównym grzbiecie Beskidu Śląskiego umiejscowiona 729 metrów nad poziomem morza.

Zanim jednak cykliści dotarli na miejsce musieli pokonać 50 kilometrów w rzęsistym deszczu, jadąc przez błotniste i zalane wodom szlaki. Nie obeszło się bez kilku drobnych awarii, przez co grupa musiała się rozdzielić i nie wszyscy stawili się w jednym czasie, w wyznaczonym wcześniej miejscu, gdzie czekał samochód z bufetem. Po zatankowaniu bidonów i posileniu się przyszedł czas na podjazd.

Początkowo trasa wiodła asfaltem, ale końcówka to już typowy szlak górski zmoczony wodą i usłany kamieniami. Wszyscy spotkali się w „Chacie wuja Toma” – schronisku leżącym w samym centrum przełęczy. Ciepły posiłek, chwila odpoczynku, pamiątkowe zdjęcia i powrót do domu. Tym razem już z górki, ale to znowu 50 kilometrów do pokonania…

Kolejny rajd już 18 maja, tym razem celem rowerzystów będzie Jaworze i góra Błatnia (917 m n.p.m.).

Więcej zdjęć tutaj.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj