Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Raporty służb sanitarnych [08.04.]

Facebook Twitter

Kolejna osoba nie żyje, 28 nowych chorych na Covid-19 w naszym województwie.

Jak informuje wojewódzka stacja Sanepidu w szpitalu w Tychach zmarła 84 letnia mieszkanka Jastrzębia-Zdroju. Wśród osób, u których wykryto w ostatnich godzinach koronawirusa, są młody mężczyzna z powiatu raciborskiego oraz mieszkanka Wodzisławia Śląskiego w sile wieku. Ich dobry stan zdrowia pozwala na domowe leczenie pod ścisłym nadzorem służb sanitarnych. Jak informuje biuro prasowe wojewody śląskiego liczba osób zakażonych kornawirusem wzrosła w naszym województwie do 629-ciu. Do tej pory zmarły 33 osoby. W szpitalach z podejrzeniem zakażenia jest 209 pacjentów. Kwarantanną domową objęto ponad 3 i pół tysiąca osób.

Informacja Biura Prasowego Wojewody Śląskiego:

28 nowych chorych na Covid-19

Obecność groźnego wirusa wykazały próbki pobrane w szpitalu specjalistycznym w Bytomiu od 5 osób (mieszkańców Bytomia, Zabrza i Katowic). Dodatnia okazała się także próbka pobrana od mieszkanki w sile wieku z powiatu zawierciańskiego.

W szpitalu zakaźnym w Tychach przebywa mieszkanka w sile wieku z powiatu będzińskiego. W tym powiecie również, w swoich domach, przez kolejne dni leczyć się będą 2 mieszkanki w sile wieku.

Dobry stan zdrowia pozwala także na domowe leczenie pod ścisłym nadzorem służb sanitarnych 8 mieszkańców Sosnowca – najmłodszy ma 31 lat, najstarszy – 72. W izolacji domowej przebywają także: młody mężczyzna z Katowic, mieszkaniec w sile wieku z powiatu zawierciańskiego, mieszkaniec Dąbrowy Górniczej w sile wieku, młody mężczyzna z powiatu raciborskiego, mieszkanka w sile wieku z powiatu będzińskiego, mieszkaniec Piekar Śląskich w sile wieku, młoda kobieta z Lublińca, mieszkanka Wodzisławia Śl. w sile wieku, mieszkanka w sile wieku i młody mieszkaniec z powiatu tarnogórskiego oraz mieszkanka Częstochowy w sile wieku.

Komunikat WSSE z dnia 8.04.2020 r. godz. 10:00

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w woj. śląskim

– liczba osób poddanych kwarantannie domowej na podstawie decyzji organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej / ostatni raport– 3 583 / 3 684

– liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 /ostatni raport – 209 / 217

– liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym /ostatni raport – 6 905 / 7 049

– liczba próbek zbadanych w ostatnich 24 godzinach dla woj. śląskiego – 637

– liczba próbek zbadanych dla woj. śląskiego łącznie /ostatni raport – 7 638 / 7 001

– liczba przypadków potwierdzonych labolatoryjnie z wynikiem dodatnim /ostatni raport – 629 / 601

– liczba ozdrowieńców (osoby z potwierdzonym COVID-19, które wyzdrowiały)/ostatni raport – 21 / 12

– liczba zgonów/ostatni raport -33 / 32

W woj. śląskim odnotowano kolejny zgon. W szpitalu w Tychach zmarła kobieta w wieku 84 lat, mieszkanka Jastrzębia-Zdroju.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj