Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rdzawe donice w centrum Rybnika będą poprzestawiane. Między nimi pojawi się japońska trawa

Facebook Twitter

Po fali krytyki, jaka spłynęła na władze Rybnika po ustawieniu donic na ulicy Kościuszki, władze miasta postanowiły wsłuchać się w głos mieszkańców i inaczej zagospodarować reprezentacyjną ulicę w mieście. Przypomnijmy, jesienią ubiegłego roku pomiędzy drogą a chodnikiem ustawiono kilkadziesiąt stalowych donic.

Wykonane z cortenu wyglądały jakby były zardzewiałe. Na nic zdały się tłumaczenia urzędników, że z czasem będą one zmieniać kolor. Większości rybniczan donice nie przypadły do gustu. Dlatego też, podczas drugiego etapu rewitalizacji ulicy Kościuszki, donic będzie mniej, a te które już są, zostaną ustawione w większych odstępach. Więcej będzie też zieleni i specjalnej japońskiej trawy:

– mówi Piotr Kuczera Prezydent Rybnika. Dziś donice ustawione są co sześć metrów, będą co dziesięć. Co ważne, na Kościuszki wycięte zostaną rubinie. Stare chore drzewa zostaną zastąpione lipą drobnolistną osadzoną w donicy:

– mówi Andrzej Kozera dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Rybniku. Wymiana drzew na Kościuszki od wtorku (26.04.). Prace mają potrwać dwa tygodnie.

Tak wyglądały donice w grudniu 2015 roku. Komentarze mieszkańców – SPRAWDŹ TUTAJ

Tak jest dzisiaj:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2024