Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Reggae w wykonaniu Kamila Bednarka

Facebook Twitter

Fanów nie trzeba szczególnie zapraszać, ale jeśli ktoś nie był jeszcze na koncercie Kamila Bednarka, to będzie ku temu okazja. Młody wokalista reggae, kompozytor, autor tekstów i instrumentalista zagra w Miejskim Ośrodku Kultury w Pszowie, w sobotę (22.03.) o godzinie 19.00.

Podczas koncertu usłyszeć będzie można piosenki z najnowszej płyty „Jestem”.

W 2008 roku wraz z przyjaciółmi założył zespół Star Guard Muffin, który zadebiutował poprzedzając występ EastWest Rockers. Rok później, po kilku wygranych przeglądach muzycznych, ukazał się debiutancki minialbum formacji Ziemia Obiecana. Materiał został wydany samodzielnie przez zespół.

W 2010 roku Bednarek wziął udział w trzeciej edycji programu typu talent show emitowanego przez stację telewizyjną TVN. Głosami telewidzów awansował do finału. Po finałowym wykonaniu „Is This Love” Boba Marleya, zdobył 2. miejsce na podium.     

W listopadzie razem z zespołem wydał debiutancką płytę „Szanuj”. W kwietniu 2011 r. grupa pojechała na Jamajkę. Efektem podróży był zarejestrowany w studiu Tuff Gong w Kingston minialbum „Jamaican Trip”, wydany w czerwcu. Tego samego roku zespół wystąpił na XLVIII Krajowym Festiwalu Piosenki w Opolu,  gdzie zaprezentował przebój Marka Grechuty „Dni, których nie znamy”.

Na początku 2012 roku wokalista wziął udział w kolejnym programie telewizyjnym. Bednarek objął funkcję przewodniczącego szesnastoosobowej grupy wokalistów z Brzegu, wraz z którą wygrał program. Nagroda pieniężna, którą otrzymał została przeznaczona na Fundację Rozwój, wspierającą młode talenty na terenie miasta Brzeg.

W międzyczasie zespół Star Guard Muffin podjął decyzję o zawieszeniu działalności. Powodem takiej decyzji było odejście basisty – Kuby Wojciechowskiego i gitarzysty Szymona Chudego. Bednarek zdecydował się kontynuować działalność artystyczną z udziałem zespołu w składzie: Piotr Bielawski (gitara), Radosław Szyszkowski (instrumenty klawiszowe), Piotr Stanclik (gitara basowa) oraz Maciej Pilarz (perkusja). 28 listopada 2012 roku ukazał się pierwszy album formacji zatytułowany „Jestem”.

źródło: /pl.wikipedia.org/

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 marca 2021